گوناگون

اپل ابزاری برای غربالگری و دسترسی به منابع COVID-19 راه اندازی کرد

یک چند هفته اخیر شاهد گسترش ویروس کرونا یا کووید 19 در کشور های مختلف سراسر جهان بودیم. در جدیدترین آمارهای منتشر شده، آمریکا با بیشترین میزان ابتدا به کرونا بر چین غلبه کرده و از بین 558905 مورد تأیید شده، آمار ایالات متحده 86012 است. با توجه به وضع موجود، چندین غول فناوری در حال حاضر نقش خود را در نبرد با این همه گیری آغاز کرده اند.

امروز، اپل مستقر در کالیفرنیا، یک ابزار غربالگری جدید و مجموعه ای از منابع را برای کمک به مردم در سراسر ایالات متحده در میان شیوع بیماری همه گیر، راه اندازی کرد. ابزار غربالگری COVID-19 هم در وب در apple.com/covid19 و هم به عنوان یک برنامه مستقل در اپ استور موجود است.

ابزار غربالگری کرونا سوالاتی در مورد علائم، سفرهای اخیر و تماس کاربر با افرادی که احتمال می رود به ویروس کرونا مبتلا بوده باشند، می پرسد. کاربر پس از تکمیل پرسشنامه به صفحه دیگری برده می شود که در آن گام های مورد نیاز بعدی شرح داده شده و به کاربر گفته می شود که آیا برای انجام آزمایش باید به پزشک مراجعه کند یا خیر.

ابزار پس از تکمیل پروسه غربالگری و در صورت تشخیص انجام آزمایش، آزمایشگاه یا مرکز پزشکی به خصوصی را به کار پیشنهاد نکرده و فقط عبارت «باید با یک نفر در مورد انجام آزمایش مشورت کنید» را نمایش می دهد. این موضوع احتمالاً به دلیل محدودیت های فعلی آزمایش بیماری کووید 19 در ایالات متحده است. مرکز کنترل و پیشگیری این کشور به مردم توصیه کرده تا پیش از مراجعه به آزمایشگاه با پزشک خصوصی خود مشورت کنند. البته این ابزار به افراد توصیه می کند تا در صورت دچار شدن به مشکل تنگی نفس بلافاصله با اورژانس تماس بگیرند.

اپل سایت و اپلیکیشن غربالگری کرونا را با همکاری مرکز کنترل و پیشگیری بیماری (CDC)، سازمان مدیریت بحران فدرال (FEMA) و کاخ سفید توسعه داده است. اپل با انتشار بیانیه ای می گوید که وب سایت و اپلیکیشن غربالگری این شرکت را نباید جایگزین توصیه های پزشکی یا راهنمایی های مقامات بهداشتی ایالتی و محلی کرد.

منبع
neowin
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا