گوناگون

طراحی عینک هوشمند چندمنظوره با توانایی کنترل سلامتی بدن

محققان در کره جنوبی عینک های هوشمند چندمنظوره ابداع کرده اند که به وسیله آنها می توان سلامت فرد را رصد کرد، همچنین  فرد می تواند فقط با استفاده از چشمانش بازی ویدئویی انجام دهد و همزمان این گجت قابلیت دارد که به یک عینک آفتابی تبدیل شود. این گجت پوشیدنی در دانشگاه سئول ساخته شده و در مقایسه با دستگاه هایی مانند فیت بیت یا ساعت های هوشمند می تواند اطلاعات بهداشتی بیشتر و پیشرفته تری را جمع آوری کند.

دستگاه‌هایی که سیگنال‌های الکتریکی را از مغز و چشم اندازه‌گیری می‌کنند، می‌توانند به تشخیص وضعیت‌هایی مانند صرع و اختلالات خواب کمک کنند. چالش‌های مربوط با اندازه‌گیری این سیگنال‌های الکترونیکی به تولید دستگاه‌هایی منجر شده که می‌توانند تماس بدنی لازم میان حسگرهای پوشیدنی و پوست کاربر را فراهم کنند. محققان با ادغام الکترودهای نرم و رسانا با عینک توانستند به این چالش‌ها غلبه کنند. این عینک می‌تواند به صورت بیسیم سیگنال‌های الکتریکی را زیر نظر بگیرد.

همچنین این عینک می تواند نور مافوق بنفش را ردیابی، حرکات بدن یا حالت ایستادن او را تعبیر کند و در نهایت به کاربر خود اجازه می دهد با چشمانش بازی ویدئویی انجام دهد. قاب عینک با پرینتر سه بعدی ساخته می شود و در مرحله بعد الکترودهای مذکور به قسمت نزدیک گوش ها و چشمان افزوده می شوند.

یک مدار بی سیم که قابلیت ردیابی حرکت و اشعه مافوق بنفش را دارد نیز در گوشه های عینک به کار می رود. همچنین ژلی که به نور مافوق بنفش واکنش نشان می دهد، به لنزهای آن تزریق می شود. به عبارت دیگر این عینک نسبت به نور واکنش نشان می دهد  و رنگ آن تغییر می کند. مانیتورهای مختلف  به کاربر کمک می کنند فقط با تغییر جهت نگاه بازی رایانه ای را انجام دهد.

منبع
dailymail

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا