گوناگون

فناوری جدید پهپادها نوید شارژ باتری در مدت 5 دقیقه را می دهد

اکثر پهپادهای موجود فقط می توانند حدود 30 دقیقه پرواز کنند و پس از آن باید باتری آنها به مدت یک یا دو ساعت شارژ شود که این باعث شده تا کاربرد عملی آنها محدود شود. در همین راستا شرکتی موسوم به استوردات توانسته فناوری شارژ باتری جدیدی برای پهپادها طراحی کند که تنها ظرف 5 دقیقه باتری به طور کامل شارژ می شود.

سه سال پیش بود که این شرکت از نوعی باتری به نام سیستم FlashBattery رونمایی کرد که می‌توانست یک خودرو برقی را در عرض پنج دقیقه شارژ کند. حال نیز فناوری FlashBattery این شرکت امکان شارژ پهپاد در 5 دقیقه را فراهم کرده است. ترکیبات شیمیایی به کار گرفته در این فناوری قابل اشتعال نیست و نسبت به گرافیت دمای احتراق بالاتری دارد.

علاوه بر این شرکت مذکور ادعا کرده که مواد اولیه مورد نیاز دوستدار محیط زیست و ارزان بوده و به فراوانی پیدا می‌شوند. شرکت StoreDot اعلام کرد که این سیستم را در یک ایستگاه شارژ پهپاد خودکار به کار گرفته است تا در نهایت این فناوری با استفاده از باتری‌های شرکت استوردات در پهپادها مورد استفاده قرار گیرند.

ادعا شده که به این ترتیب، باتری کامل خالی پهپاد در عرض پنج دقیقه صد درصد شارژ می‌شود. گرچه که تراکم انرژی باتری از مدل‌ سنتی یون لیتیوم کمتر است. در نتیجه زمان پرواز کمی کاهش می‌یابد. هنوز قیمت فروش این فناوری اعلام نشده است. در حال حاضر باتری‌های نمونه برای آزمایش در دسترس تولیدکنندگان پهپادها قرار گرفته است و انتظار می‌رود که تجاری‌سازی این محصول در پایان سال انجام شود.

منبع
newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا