موبایل و تبلت

کالبدشکافی گوشی تاشوی سرفیس Duo مایکروسافت

منطقی است که تعمیر کردن یک دستگاه نازک و با دو صفحه نمایش کار آسانی نیست و کالبد شکافی سرفیس Duo جدید مایکروسافت توسط iFixit این نظریه را تأیید می‌کند. اگرچه صفحه نمایش و شیشه پشت بدنه را می‌توان بدون دردسر زیاد عوض کرد، جایگزینی هر جزء و قطعه‌ی دیگر کار خطرناک و پر استرسی است.

این مرجع به عنوان بخشی از فرایند کالبدشکافی، یک تصویر پرتو ایکس جالب از محصول جدید مایکروسافت منتشر کرده است. بخش سمت چپ این دستگاه شبیه به یک تبلت مدرن به نظر می‌رسد و در بخش راست آن مدار قرار گرفته که البته یک باتری کوچک نیز در آن به چشم می‌خورد.

58E5E117 E523 4FEB 92E3 1A72B0586033 - کالبدشکافی گوشی تاشوی سرفیس Duo مایکروسافت

مایکروسافت مانند اکثر سازندگان گوشی‌های هوشمند، برای قرار دادن قطعات این محصول در کنار یکدیگر از میزان زیادی چسب استفاده کرده است. به گفته iFixit، درون این دستگاه از چندین کابل و کانکتور شکننده استفاده شده که در صورت کالبدشکافی اشتباه، امکان آسیب رسیدن به آن‌ها وجود دارد. تعویض سیستم باتری دوگانه مستلزم جداسازی کامل قطعات دستگاه است. مایکروسافت ضمانت نامه تمدید شده Microsoft Complete خود را برای Duo ارائه می‌دهد که بسیار کاربردی است.

71634E70 80BA 40BE AA84 AA8E5755D97C.0 - کالبدشکافی گوشی تاشوی سرفیس Duo مایکروسافت

کالبدشکافی iFixit نشان می‌دهد در این دستگاه از دو صفحه نمایش OLED که توسط LG Display تولید شده، استفاده شده است. همچنین می‌توانید از نزدیک به مکانیزم لولای “ساده” که یکی از چشمگیرترین قسمت‌های سخت افزاری مایکروسافت است، نگاهی بیندازید.

منبع
theverge
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا