گوناگون

اینتربرند: اپل با ارزش ترین برند جهان می باشد

موسسه‌ی اینتربرند که به عنوان یک شرکت مشاوره‌ مدیریت فعالیت می‌کند، به‌تازگی لیست برندهای با ارزش جهان را اعلام کرد که در آن اپل بالاتر از شرکت‌هایی نظیر آمازون و مایکروسافت، با ارزش‌ترین برند جهان شد.

سال گذشته، اپل به عنوان با ارزش‌ترین برند جهان در صدر قرار داشت. امسال هم تغییری در این وضعیت مشاهده نمی‌شود. اما رده‌های دوم و سوم دستخوش تغییراتی شدند. با توجه به آمار بدست آمده، ارزش برند اپل به رقم خیره‌کننده‌ی 323 میلیارد دلار رسید. این در حالی است که آمازون به عنوان دومین برند ارزشمند دنیا، با 60 درصد رشد به نسبت قبل، 200 میلیارد دلار ارزش دارد.

گوگل در مقایسه با سال گذشته دو واحد افت کرده و ارزش آن کمی بیش از 165 میلیارد دلار است و کاهش یک درصدی را ثبت کرده است. از طرف دیگر مایکروسافت رشد چشمگیر 53 درصدی را تجربه کرد و 166 میلیارد دلار از آن پیشی گرفت. آمازون نیز با ارزش 200 میلیارد دلار و سالانه 60 درصد به مقام دوم صعود کرده است.

از دیگر برند‌های برجسته فناوری در این رتبه بندی می‌توان به سامسونگ در مکان پنجم، اینتل در رتبه دوازدهم، فیس بوک در رتبه سیزدهم و اینستاگرام در جایگاه نوزدهم اشاره کرد. به خاطر داشته باشید که این ارزش شرکت نیست، بلکه فقط جایگاه برند آن است. به عنوان مثال، ارزش بازار اپل کمی بیش از 2 تریلیون دلار است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا