نرم افزار و اینترنت

اپل از سرویس آی‌کلود پلاس رونمایی کرد

اپل در مراسم امشب خود از قابلیت‌های مهمی با تمرکز بر حریم خصوصی پرده برداشت. از جمله این قابلیت‌ها می‌توانیم به سه ویژگی مهم در سرویس آی‌کلود، قابلیت پیش‌گیری از ردیابی در سافاری و گزارش حریم خصوصی iOS و iPadOS اشاره کنیم. مشترکان پولی سرویس آی‌کلود به‌زودی بدون نیاز به پرداخت هزینه اضافه به سرویسی به نام +iCloud دسترسی پیدا می‌کنند که شامل قابلیت‌هایی با تمرکز بر حریم خصوصی مثل Private Relay VPN، قابلیت Hide My Email و پشتیبانی نامحدود از دوربین‌های امن هوم‌کیت است.

براساس اطلاعات ارائه در جریان کنفرانس، Private Relay قابلیتی است که با استفاده از آن، تمام ترافیک خروجی از گجت کاربر با عبور از دو ایستگاه منحصر به‌فرد کدگذاری می‌شود. اپل مدعی است که با استفاده از این روش کدگذاری، خود این کمپانی نیز قادر به دستیابی به داده‌های کاربران نیست. Hide My Email نیز ویژگی جدیدی است که در اپلیکیشن‌های ایمیل، سافاری و همچنین سایر سرویس‌های اپل ادغام شده و این امکان را در اختیار کاربران قرار می‌دهد تا کنترل بیشتری روی ایمیل‌های دریافتی از آدرس‌های مختلف داشته باشید. به بیان بهتر با استفاده از این ویژگی، اپل سعی کرده تا امنیت ایمیل‌های دریافتی توسط کاربران خود را بیش‌ازپیش افزایش دهد.

کاربران قادر هستند تا با این ویژگی آدرس‌های ایمیل یکبار مصرفی را برای وارد کردن در سرویس‌های مختلف ایجاد کنند. بدین طریق می‌توان در سرویس‌هایی که کاربران اعتماد زیادی به آن ندارند، از آدرس‌های ایمیل ساختگی استفاده کرد تا مشکل اسپم شدن نیز تا حد بسیار زیادی حل شود.

اپل همچنین در حال کار روی قابلیتی موسوم به App Privacy Report برای گزارش‌گیری روی iOS و iPadOS است که دورنمایی از وضعیت ردیابی اطلاعات شما توسط اپ‌ها را فراهم می‌کند. این گزارش نشان می‌دهد که هر اپ چند بار درخواست دسترسی به دوربین، میکروفن، مخاطبان و سایر مجوزها را داشته است. دستیار هوشمند سیری حالا پردازش‌های تشخیص گفتار خود را روی دستگاه‌ها انجام می‌دهد تا چیزی ذخیره و به سرورهای اپل فرستاده نشود. این کار سرعت پاسخگویی سیری را هم بالاتر می‌برد.

منبع
9to5mac
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا