فناوری

اوپو از فناوری های شارژ جدید رونمایی کرد

امروز اوپو فناوری های جدید شارژ خود را معرفی کرد که هدف آن اطمینان از ایمنی باتری در هنگام شارژ سریع است. اوپو ادعا می کند که با استفاده از سخت افزار و نرم افزار هوش مصنوعی، باتری پس از 1500 چرخه فقط 20 درصد از ظرفیت خود را از دست می دهد که 300 درصد بیش از نیاز است.

در این راه از سلول دو رشته‌ای داخلی استفاده کرده که دو سلول در محفظه یک باتری قرار می‌گیرد. یک لایه از پلیمر به دو سلول اجازه می‌دهد تا به طور مستقل از یکدیگر کار کنند. یک تراشه تشخیص ایمنی باتری نیز در این میان قرار می‌گیرد که به دنبال افت ولتاژ غیرعادی بوده و در صورت نیاز به بررسی یا تعویض باتری هشدار لازم را صادر می‌کند.

شارژ هوشمند اوپو نوید این را می‌دهد که بهترین جریان شارژ به صورت پویا برای انواع مختلف باتری و شارژر فراهم شود. در واقع بهترین جریان انرژی با کمترین گرمای مجاز مد نظر است. در این راه، اوپو توانسته تولید گرما را با فیوز امپدانس پایین به نصف برساند. اوپو برای اولین بار از نیترید گالیم در مدار محصولات خود و احتمالا در شارژرها استفاده می‌کند.

GaN مقاومت ولتاژ بهتری در مقایسه با سیلیکون ارائه می‌دهد و این باعث ایجاد شارژر‌های کوچکتر می‌شود و در انتقال جریان نیزکارآمدتر است. به این معنا که انرژی کمتری برای گرم شدن از دست می‌دهد. سرانجام اوپو ادعا کرده که با استفاده از این فناوری شارژ 65 واتی را 20 درصد سریعتر انجام داده  باتری 4500 میلی آمپر ساعت را در 30 دقیقه شارژ می‌کند. هنوز معلوم نیست اوپو از این فناوری روی کدام‌یک از محصولات خود پیاده سازی خواهد کرد.

منبع
gsmarena
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا