نرم افزار و اینترنت

قابلیت جدید Communities توییتر در دسترس قرار گرفت

پس از 15 سال، توییتر ویژگی های اختصاصی برای گروه ها دریافت می کند. این شرکت اکنون شروع به آزمایش ابزار Communities، “فضای صمیمی تر برای مکالمات” بر روی پلتفرم کرده است. Communities، که این شرکت برای اولین بار در ماه فوریه فاش کرد، مشابه گروه‌های فیس بوک بوده و به کاربران امکان می دهد به گروهی از کاربران دارای علایق مشترک توییت ارسال کنند.

Communities به موضوعات خاصی اختصاص داده شده اند و اعضا می توانند توییت ها را در یک جدول زمانی اختصاصی گروه ارسال کنند. هر جامعه تعدیل کننده های خاص خود را دارد که قوانین را برای گروه تعیین می کند و کاربران باید توسط یک عضو یا ناظر موجود برای مشارکت دعوت شوند. این ویژگی به منظور رفع مشکل طولانی مدت این پلتفرم است: اینکه برای کاربران جدید بسیار دشوار باشد که از سر و صدا بگذرند و گوشه ای از توییتر را پیدا کنند که نشان دهنده علایق آنها باشد.

توییتر خاطرنشان می کند که برخی از اولین انجمن های (Communities) خود بر موضوعات متداولی مانند مراقبت از پوست، طالع بینی، کفش های کتانی و سگ تمرکز خواهند کرد، اما با گذشت زمان انتظار می رود که گروه ها “بحث های” بیشتری را که روی این پلتفرم اتفاق می افتد منعکس کنند. در حال حاضر، توییتر تنها با تعداد انگشت شماری از انجمن ها شروع به کار می کند، اگرچه ناظران و اعضا می توانند هر کسی را برای پیوستن دعوت کنند. این شرکت می گوید که قصد دارد این ویژگی را برای کاربران بیشتری برای ایجاد انجمن در ماه های آینده باز کند.

گروه‌ها به صورت عمومی قابل مشاهده هستند با این حال در مرحله فعلی افراد برای پیوستن به یک گروه باید از یک عضو یا مدیر گروه دعوت دریافت کنند. این شرکت شبکه اجتماعی در ماههای اخیر قابلیتهای جدیدی عرضه کرده که شامل سرویس اشتراکی سوپر فالوز و اتاقهای صوتی زنده بوده است تا به رکود چند ساله کسب و کارش را متحول کند.

فیس بوک که رقیب بزرگتر توییتر است، ابزار  گروه‌ها را که می تواند خصوصی یا عمومی باشد را از سال 2017 یک اولویت استراتژیک قرار داده است. اما گروه‌های فیس بوک برای انتشار اطلاعات نادرست سیاسی و سلامتی و سازمان دهی فعالیتهای افراطی استفاده شده اند که موجب شده است این شرکت تغییراتی را برای انواع  گروه‌هایی که به کاربران توصیه می کند، صورت دهد. توییتر اعلام کرد مقررات خود را تنظیم خواهد کرد و اقداماتی شامل طراحی روش هایی برای شناسایی  گروه‌هایی که ممکن است مشکل ساز شوند را انجام می دهد تا کاربران را در فضای  گروه‌ها ایمن نگه دارد.

منبع
engadget
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا