گجت و پوشیدنی

با عینک هوشمند واقعیت افزوده Nreal Air آشنا شوید

شرکت واقعیت افزوده Nreal نسخه ارزان تر و سازگار با iOS و فشرده ترین عینک هوشمند خود را روانه بازار می کند. عینک جدید Nreal Air قرار است از دسامبر 2021 در سراسر ژاپن، چین و کره جنوبی ارسال شود. قیمت مشخص نشده، اما Nreal می گوید که “بخشی از قیمت” عینک قبلی Nreal Light خود را که سال گذشته حدود 600 دلار فروش خود را آغاز کردند، هزینه خواهند کرد.

بر اساس توضیحات Nreal، عینک جدید Nreal Air شباهت های اساسی با عینک Nreal Light سال 2020 دارند. هر دو طوری طراحی شده اند که عینک آفتابی نسبتاً معمولی به نظر می رسند و برای نمایش یک صفحه نمایش بزرگ مجازی در جلوی چشم شما ایده آل هستند. هر دوی آنها از نمایشگرهای میکرو OLED برای اپتیک واقعیت افزوده خود استفاده می کنند و از طریق تلفن از طریق کابل اتصال استفاده می کنند.

اما عینک Nreal Air دارای ویژگی های متفاوتی نسبت به مدل های قبلی خود است. مشابه سخت افزار مایکروسافت هولولنز یا Magic Leap، عینک Nreal Light می توانند با مجموعه ای از دوربین های نمای بیرونی، فضای فیزیکی اطراف شما را ترسیم کنند. در مقابل، عینک Nreal Air هیچ دوربینی ندارند. آنها می توانند ویدیو و اپ های گوشی را نمایش دهند، اما نمی توانند آنچه در اطراف شما وجود دارد را ببینند، به این معنی که آنها از آگاهی فضایی و گزینه های ردیابی دستی مانند Nreal Light برخوردار نیستند.

شما می توانید آن را با یک اپ موبایل کنترل کنید، گزینه ای که در عینک Light نیز موجود است. نکته مثبت این است که شیشه های Nreal Air به طرز عجیبی بسیار سبک تر از شیشه های های لایت با 77 گرم به جای 106 گرم هستند. این عینک جدید به کاربران اجازه می دهد تا لنزها را در سه زاویه کج کنند و این امر باعث می شود افراد بیشتری بتوانند تصویری واضح تر دریافت کنند. عینک Nreal Light با پشتیبانی از گوشی های اندرویدی 5G خاص عرضه می شوند، اما عینک جدید در حالی که به آیفون و آیپد و همچنین بیشتر دستگاه های اندرویدی متصل هستند، نیز کار خواهند کرد.

در مقایسه با Light، عینک های Nreal Air دارای نرخ تازه سازی صفحه 90 هرتز بیشتر و تراکم پیکسلی 49PPD می باشند. Nreal می گوید که میدان دید عینک 46 درجه بوده، در حالی که نسخه لایت 52 درجه است. اگر دوستانی که عینک Nreal دارند، یک گزینه مهمانی مشاهده وجود دارد که آن صفحه را به یک تئاتر مجازی مشترک تبدیل می کند که همه آنها می توانند یک رسانه را تماشا کنند.

Nreal قصد دارد عرضه عینک Air را در سال 2022 گسترش دهد و سخنگویش می گوید آمریکا “بازار اصلی” این شرکت است، اگرچه برنامه ای برای ارسال به آنجا اعلام نکرده است. 

منبع
theverge
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا