نرم افزار

آپدیت جدید فتوشاپ با امکان انتخاب یک شی با قرارگیری ماوس روی آن

در جریان رویداد Adobe Max 2021، این شرکت از جدیدترین بروزرسانی فتوشاپ روی دسکتاپ و آیپد رونمایی کرد که مانند چند نسخه گذشته، جالب‌ترین ویژگی‌ها از هوش مصنوعی پشتیبانی می‌شوند. مهمترین آنها “Hover Auto-masking Object Selection Tool” است که به شما امکان می دهد یک شی صحنه را به سادگی با نگه داشتن ماوس روی آن انتخاب کنید.

این ویژگی واقعاً به همین سادگی است، زیرا هوش مصنوعی Adobe Sensei برای تعیین لبه‌های یک شی و انتخاب خودکار آن با یک کلیک وارد می‌شود. ادوبی قول داده که انتخاب‌هایی که با شناور یا سایر ابزارهای انتخاب شی انجام می‌شوند، اکنون دقیق‌تر هستند و جزئیات بیشتری را در لبه‌های انتخاب حفظ می‌کنند، و به کاربران کمک می‌کند در زمان صرفه‌جویی کنند.

این ابزار می‌تواند بیشتر و نه همه اشیاء را در یک صحنه تشخیص دهد، و ادوبی می‌گوید که دائماً آن را بهبود می‌بخشد تا دسته‌های اشیاء اضافی را شامل شود. اگر یک شی شناسایی نشد یا فقط به طور جزئی شناسایی شد، می‌توانید یک خیمه را روی قسمت‌هایی که می‌خواهید انتخاب کنید بکشید، به این ترتیب ابزار قبلاً کار می‌کرد.

در همین راستا یک ویژگی جدید دیگر به نام “mask all objects” وجود دارد. همچنین با استفاده از هوش مصنوعی Sensei، به سادگی صحنه را اسکن می کند و به طور خودکار هر شیء موجود در صحنه را انتخاب و ماسک می کند. سپس می‌تواند ماسک‌ها یا اشیایی را بدون نیاز به انجام کارهای خسته‌کننده ماسک‌سازی ایجاد کند.

سال گذشته، ادوبی فیلترهای عصبی را معرفی کرد که به شما امکان می‌دهد کارهایی مانند پوست صاف یا ایجاد عکسی شبیه به نقاشی ون گوگ انجام دهید. برای سال 2021، فیلترهای بیشتری را در نسخه بتا معرفی کرده که مهمترین آنها Mixer ،Color Transfer و Harmonization است. Harmonization اساساً می تواند چندین منظره را برای ایجاد یک صحنه جدید با عناصر بیابانی که جایگزین صحنه ساحلی می شوند، ترکیب کند. با این حال، مفیدترین آنها Color Transfer است. این به شما امکان می دهد رنگ ها، کنتراست و سایر عناصر را از عکسی که دوست دارید بردارید و آن را روی عکس دیگری اعمال کنید، یا همانطور که ادوبی می گوید “این تصویر را شبیه به آن کنید”. این امر بسیاری از خستگی ها یا تلاش برای مطابقت با سبک یک عکاس را از بین می برد، یا حداقل به شما نقطه شروعی برای ظاهری که هدف آن هستید می دهد.

آخرین مورد، فیلتر عصبی Mixer، ترکیب دو تصویر را آسان تر می کند. یک تصویر پیش زمینه را بر روی پس زمینه قرار می دهد، در حالی که به طور خودکار رنگ و درخشندگی تصویر پیش زمینه را برای مطابقت تنظیم می کند. ادوبی همچنین فیلترهای عصبی موجود را بهبود بخشید و تاری های واقعی تری را به Depth Blur اضافه کرد و در عین حال فیلترهای Superzoom، Style Transfer و Colorize را نیز بهبود بخشید.

سایر به روز رسانی های جدید باعث بهبود گرادیان، مدیریت رنگ و قابلیت های HDR شدند. در نهایت، ادوبی قابلیت همکاری بین فتوشاپ و Illustrator را بهبود بخشیده است و به شما امکان می دهد اشکال برداری را از Illustrator کپی کرده و آنها را در فتوشاپ قرار دهید.

منبع
engadget
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا