موبایل و تبلت

انتشار آپدیت iOS 15.3 و iPadOS 15.3 با هدف رفع اشکالات سیستم

اپل به تازگی به روز رسانی خود را برای دستگاه های آیفون و آیپد خود منتشر کرده که در قالب iOS 15.3 و iPadOS 15.3 هستند. هر دو باید از قبل روی دستگاه های سازگار در دسترس باشد، چراکه یک باگ فعال در ارتباط با خرابی حافظه را برطرف می‌کنند.

علاوه بر این، یک اشکال دیگر، این بار در پیاده‌سازی WebKit سافاری، به هر وب‌سایتی که از یک API جاوا اسکریپت خاص استفاده می‌کند، اجازه می‌دهد تا به نام سایر پایگاه‌های داده تولید شده توسط وب‌سایت‌های دیگر در طول همان جلسه مرور، دسترسی داشته باشد. اساساً، یک سایت مخرب با فرمت دقیق می‌تواند از سایر سایت‌هایی که در زمان باز بودن سافاری بازدید کرده‌اید جاسوسی کند، و از آنجایی که برخی از وب‌سایت‌ها از شناسه‌های خاص کاربر در نام پایگاه داده‌شان استفاده می‌کنند، حتی اطلاعات شخصی نیز ممکن است به این طریق به بیرون درز کند.

ناگفته نماند که این بد است، و از آنجایی که اپل مرورگرهای شخص ثالث در iOS و iPadOS را مجبور می‌کند از موتور رندر آن استفاده کنند، این نه تنها بر سافاری بلکه بر سایر مواردی مانند کروم نیز تأثیر می‌گذارد. آسیب‌پذیری‌های دیگری نیز توسط iOS 15.3 و iPadOS 15.3 رفع شده است، می‌توانید فهرست کامل را در لینک سایت پیدا کنید. در حالی که این به روز رسانی هیچ ویژگی جدیدی را به همراه ندارد، تعداد مشکلات امنیتی که برطرف می کند قطعاً آن را شایسته توجه شما می کند.

اگر آیفون یا آیپد شما هنوز به‌روزرسانی جدید را به شما اطلاع نداده است و می‌خواهید سریع آن را دریافت کنید، کافی است به  Settings > General > Software Update در دستگاه خود بروید.

منبع
gsmarena
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا