گوناگون

AMD شرکت Xilinx تصاحب کرد

برخی از شرکت‌ها در حافظه‌های اخیر به‌خوبی بازی خرید را تجربه کرده‌اند، اما AMD نه. AMD با خرید موفق Xilinx به اوج خود رسیده است.کمتر از یک هفته پس از شکست تلاش انویدیا برای خرید آرم، AMD اعلام کرد که Xilinx را با موفقیت تصاحب کرده و تمام موانع قانونی مربوطه را پشت سر گذاشته و از خط پایان عبور کرده است.

قرارداد کل سهام در ابتدا در اکتبر 2020 اعلام شد و در آن زمان برچسب قیمتی 35 میلیارد دلاری داشت. به لطف افزایش ارزش سهام AMD، ارزش این معامله اکنون حدود 50 میلیارد دلار است. AMD برای به اشتراک گذاشتن جزئیات بیشتر در مورد خرید در توییتر اقدام کرد.

این شرکت در توییتر اعلام کرد: قدرت AMD در پردازنده‌ها، پردازنده‌های گرافیکی و سیستم روی چیپ ها کاملاً مکمل بهترین FPGA، سیستم روی چیپ های تطبیقی، تخصص عمیق نرم‌افزار و راه‌حل‌های خاص صنعت Xilinx است. بنابراین Xilinx به عنوان گروه جدید محاسبات تطبیقی و جاسازی شده برای AMD نامگذاری شده است. ویکتور پنگ، مدیر عامل Xilinx به عنوان رئیس این گروه خدمت خواهد کرد.

آنچه Xilinx به ارمغان می آورد باید به AMD در نبرد خود با اینتل برای سهم بازار تراشه دیتاسنترها کمک کند. AMD اشاره کرد که بسته شدن این قرارداد به این معنی است که شرکت اکنون بیش از 15000 مهندس دارد. برای ادامه تولید بهترین کارت‌های گرافیکی و پردازنده‌های مرکزی موجود در بازار، به آن‌ها نیاز خواهد داشت، به‌ویژه که اینتل و انویدیا همچنان با پیشرفت‌های خود فشار خود را ادامه می‌دهند.

منبع
windowscentral
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا