فناوری

ایلان ماسک: بزودی اینترنت استارلینک در ایران فعال می شود

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس با انتشار توییتی رسماً از آغاز روند فعال‌ سازی اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای ایران خبر داد. ماسک پیش از این اعلام کرده بود که به دنبال معافیت استارلینک از تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای به کاربران ایرانی است.

این درخواست ایلان ماسک با پاسخ مثبت وزارت خزانه داری آمریکا مواجه شد تا مدیر عامل شرکت اسپیس‌ایکس با انتشار توییتی از آغاز روند فعال سازی اینترنت استارلینک برای ایران خبر دهد. وزیر امور خارجه آمریکا در توییتی به لغو همین تحریم‌ها جهت گردش آزاد اطلاعات در ایران اشاره کرده بود که در پاسخ به توییت او، «ایلان ماسک»، یک خبر را اعلام کرد: “Activating Starlink…” (در حال فعال سازی استارلینک)

ایلان ماسک پیش از این در توییتی مدعی شد که با ارائه خدمات استارلینک در قطب جنوب، حالا این سرویس در تمام قاره‌ها فعال است. علاوه بر این اسپیس ایکس می‌گوید که پوشش سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در 32 کشور در نقاط مختلف دنیا در دسترس است. اکنون به نظر می‌آید شرکت اینترنت ماهواره‌ای متعلق به ایلان ماسک برای افزایش قدرت خرید کاربران راضی شده تا قیمت‌ها را پایین بیاورد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا