نرم افزار و اینترنت

تصمیم اسپیس ایکس برای امکان اتصال مستقیم موبایل به استارلینک

استارلینک یک سرویس اینترنتی مبتنی بر ماهواره است که توسط اسپیس ایکس توسعه یافته و هدف آن ارائه دسترسی به اینترنت پرسرعت به مناطق دورافتاده و محروم است. این شبکه از مجموعه ای از ماهواره های کوچک و در مدار پایین زمین تشکیل شده که با هم کار می کنند تا دسترسی به اینترنت پهن باند را فراهم کنند.

از سپتامبر 2022، این صورت فلکی از بیش از 3000 ماهواره تشکیل شده که در مجموع نزدیک به 12000 ماهواره را مستقر می کند. این سرویس تا ژوئن 2022 بیش از 500000 مشترک دارد، اما ایلان ماسک بیشتر می خواهد. ظاهرا اسپیس ایکس در حال کار بر روی این امکان است که کاربران بتوانند گوشی های هوشمند خود را مستقیماً به شبکه استارلینک متصل کنند.

برای استفاده از استارلینک، کاربر باید تجهیزات خاصی مانند آنتن و گیرنده داشته باشد. با این حال، این شرکت در حال کار بر روی فناوری است که به کاربران اجازه می دهد گوشی های هوشمند خود را مستقیماً به شبکه استارلینک متصل کنند و نیازی به تجهیزات تخصصی نداشته باشند. با این کار دسترسی کاربران به اینترنت پرسرعت از فضا و استفاده از قابلیت های استارلینک آسان تر می شود.

اسپیس ایکس درخواستی را به کمیسیون ارتباطات فدرال ایالات متحده (FCC) برای تجهیز برخی از ماهواره های نسل دوم استارلینک خود به سخت افزار “Direct-to-Cellular” ارسال کرده است. این به کاربران امکان می دهد گوشی های هوشمند خود را مستقیماً به شبکه استارلینک متصل و دسترسی به اینترنت پرسرعت از فضا را برای آنها فراهم کند.

اسپیس ایکس در حال حاضر 3500 ماهواره استارلینک نسل اول را به فضا پرتاب کرده و مجوز FCC برای پرتاب 7500 ماهواره “نسل 2” دیگر را قبل از پایان دهه دریافت کرده است. با سخت افزار جدید “Direct-to-Cellular”، این شرکت امیدوار است خدمات صوتی، پیام رسانی و مرور وب اولیه را با حداکثر سرعت تئوری تا 18.3 مگابیت در ثانیه در لینک پایین به کاربران ارائه دهد. این برنامه گامی کلیدی به سوی هدف SpaceX برای ارائه خدمات برای گوشی های هوشمند از طریق T-Mobile است. در ماه آگوست، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد این دو شبکه داده را در تلاش برای از بین بردن مناطق مرده تلفن همراه در آمریکا به هم متصل کند.

منبع
gizmochina
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا