نرم افزار و اینترنت

اینستاگرام ابزاری برای کمک به بازیابی حساب های هک شده راه اندازی کرد

اینستاگرام مجموعه جدیدی از ویژگی ها را معرفی کرده که به کاربران کمک کند تا حساب های خود را ایمن نگه دارند. صفحه جدید پشتیبانی «instagram.com/hacked» در وب‌سایت اینستاگرام به کاربرانی که حساب‌هایشان در معرض خطر قرار گرفته، اجازه می‌دهد تا مشکل را گزارش کنند و اقداماتی را برای دسترسی مجدد به حساب‌هایشان انجام دهند.

هنگام دسترسی به صفحه جدید، کاربران می‌توانند از میان لیستی از گزینه‌ها، مشکل خاصی را که با آن مواجه هستند، مانند هک شدن، فراموشی رمز عبور، از دست دادن دسترسی به احراز هویت دو مرحله‌ای یا غیرفعال شدن حساب کاربری خود، انتخاب کنند. از آنجا، کاربران از طریق یک سری مراحل برای کمک به بازیابی حساب های خود راهنمایی خواهند شد. اگر یک کاربر چندین حساب مرتبط با اطلاعات خود داشته باشد، می تواند انتخاب کند که با کدام حساب به کمک نیاز دارد.

علاوه بر صفحه جدید، اینستاگرام همچنین در حال گسترش دسترسی به قابلیتی است که به کاربران امکان می دهد با استفاده از روش های مختلف، دوباره به حساب های خود دسترسی پیدا کنند. از هم اکنون، کاربران اینستاگرام می توانند از دوستان خود بخواهند که هویت خود را تأیید کنند تا در این فرآیند کمک کنند. اینستاگرام همچنین در حال آزمایش راه‌های جدیدی برای جلوگیری از هک کردن پلتفرم خود قبل از وقوع است. این شرکت قبلاً سیستم‌های خودکاری برای شناسایی و حذف حساب‌های مخرب دارد.

اینستاگرام همچنین در حال ایجاد تغییراتی در نحوه نمایش نشان های تایید شده در پلتفرم خود است. این شرکت اکنون نشان تأیید شده آبی را برای حساب‌های تأیید شده در مکان‌های بیشتری در سراسر پلتفرم نمایش می‌دهد، تا کاربران بتوانند به سرعت تشخیص دهند که آیا حسابی که با آن در تعامل هستند قانونی است یا خیر. نشان‌های تأیید شده اکنون در استوری‌ها و پیام‌های پیامکی قابل مشاهده خواهند بود و در آینده نیز در فید نمایش داده می‌شوند.

منبع
engadget
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا