فناوری

هوش مصنوعی جدید MusicGen متا توانایی ساخت موسیقی دارد

هوش مصنوعی می‌تواند با استفاده از ترکیبی از تکنیک‌های یادگیری ماشینی و مجموعه‌ای وسیع از موسیقی‌های از پیش موجود، موسیقی را از طریق درخواست‌ها ایجاد کند. هنگامی که یک توضیح متنی از سبک موسیقی مورد نظر داده می‌شود، الگوریتم هوش مصنوعی الگوها، ساختارها و ویژگی‌های مجموعه داده را تجزیه و تحلیل می‌کند تا یک ترکیب موسیقی ایجاد کند که با دستورالعمل‌های ارائه‌شده همسو باشد.

روابط بین عناصر مختلف موسیقی مانند ملودی ها، هارمونی ها، ریتم ها و سازها را می آموزد و از این دانش برای تولید یک قطعه موسیقی اصیل استفاده می کند که سبک، حالت و ژانر مورد نظر را منعکس می کند. از طریق آموزش‌های تکراری و تنظیم دقیق، هوش مصنوعی در ایجاد آهنگ‌هایی که شبیه و شبیه‌سازی سبک‌های موسیقی است که از مجموعه داده‌ها آموخته، ماهر می‌شود، و یک تجربه موسیقی منحصربه‌فرد و تولید شده توسط هوش مصنوعی را بر اساس دستور داده شده ارائه می‌دهد.

اکنون، متا کاری از این دست انجام داده، و یک هوش مصنوعی ایجاد کرده که بر اساس دستورات موسیقی تولید می کند. با در نظر گرفتن اجرای موسیقایی ChatGPT، هوش مصنوعی MusicGen به کاربران اجازه می دهد تا توصیف متنی مختصری از نوع موسیقی مورد نظر خود وارد کنند و هوش مصنوعی یک آهنگ 12 ثانیه ای ایجاد می کند که با دستورالعمل های آنها همسو می شود. اگرچه ممکن است هنوز جای استعدادهای نوازندگان را نگیرد، MusicGen یک تجربه منحصر به فرد در این زمینه ارائه می دهد.

در حالی که قابلیت های ساز MusicGen قابل توجه بوده، مهم است که توجه داشته باشیم که هوش مصنوعی در حال حاضر فاقد سنتز صوتی است. MusicGen فقط بر روی سازها (در حال حاضر) تمرکز دارد. با این حال، این پتانسیل ابزار برای ایجاد صدای پس‌زمینه مناسب برای ویدیوها یا ارائه‌ها را تضعیف نمی‌کند. چه کسی می داند، به روز رسانی آینده MusicGen می تواند شامل گزینه ای برای تولید وکال نیز باشد.

منبع
gizmochina
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا