سخت افزار

کوالکام از دو تراشه مودم جدید اتصال ماهواره ای رونمایی کرد

کوالکام اخیراً از عرضه دو تراشه مودم به نام‌های 212S و 9205S خبر داده است. این تراشه ها به منظور پاسخگویی به تقاضاهای رو به رشد بخش اینترنت اشیا (IoT) سازمانی و همچنین صنعت ماهواره ای که انتظار می رود در دهه آینده رونق بگیرد، ارائه شده اند. تراشه‌ها با ارائه اتصال هیبریدی و مصرف انرژی بسیار کم، تراشه‌های معمولی کوالکام شما نیستند.

آنها با استاندارد 3GPP Release 17 مطابقت دارند که آنها را برای ارتباطات ماهواره ای مدار زمینی همزمان (GEO/GSO) ایده آل می کند. علاوه بر این، آنها همچنین از قابلیت های موقعیت یابی جهانی (GPS) پشتیبانی می کنند. تراشه 9205S که در حال حاضر وارد بازار شده تا اتصال یکپارچه بین دستگاه های IoT و شبکه های سلولی و ماهواره ای را فراهم کند.

این ادغام داده های موقعیت یابی دقیق را از طریق سیستم جهانی ناوبری ماهواره ای (GNSS) امکان پذیر می کند. در نتیجه، این تراشه در صنایع مختلف مانند ردیابی کانتینرهای حمل و نقل، نظارت بر تجهیزات کشاورزی و دام و مدیریت ناوگان جهانی و حمل و نقل در عملیات زنجیره تامین کاربرد پیدا خواهد کرد.

از سوی دیگر، تراشه 212S که قرار است اواخر امسال عرضه شود، برای کاربردهای مسافت طولانی و مکان ثابت ساخته شده است. طبق گفته‌های کوالکام، این تراشه در بهینه‌سازی باتری برای افزایش طول عمر دستگاه فوق‌العاده است و وظایفی مانند جمع‌آوری داده‌های دورسنجی از مخازن آب و سوخت، مترها و سایر تجهیزات زیرساختی را انجام می‌دهد. علاوه بر این، برای نظارت بر شبکه عمومی، گزارش تشخیص اولیه حریق و غیره به خوبی مناسب است.

هر دو تراشه از پلتفرم کوالکام Aware استفاده می کنند که خدمات ردیابی دارایی و مدیریت دستگاه را در مناطق دوردست ارائه می دهد. با همکاری ارائه‌دهنده خدمات NTN Skylo، پلتفرم Qualcomm Aware نوید یکپارچه‌سازی بهینه این تراشه‌ها را می‌دهد و عملکرد و عملکرد آنها را افزایش می‌دهد.

منبع
gizmochina
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا