صوتی و تصویری

xMEMS اولین اسپیکر حالت جامد اولتراسوند را برای ایربادز معرفی کرد

به همان سرعتی که دنیای صدا در حال توسعه است، همه هدفون‌های ما همچنان از تقویت‌کننده‌های فیزیکی برای تولید صدا استفاده می‌کنند که سپس در مقابل دیافراگم و به گوش ما فشار داده می‌شود. این رویکرد شروع خود را به بیش از 100 سال پیش برمی‌گرداند، اما امروزه آزمایشگاه‌های xMEMS با اسپیکر حالت جامد اولتراسونیک Cypress خود جایگزینی برای هدفون‌های TWS ارائه می‌کنند. این اسپیکرها تقویت‌کننده‌های فیزیکی را کنار می‌گذارند و در عوض بر پالس‌های صوتی اولتراسونیک تکیه می‌کنند که معمولاً برای شنوایی انسان نامحسوس هستند.

توسعه کلیدی ساخته شده توسط xMEMS، انتقال مدولاسیون دامنه اولتراسونیک این شرکت است. این بلندگو می تواند پالس های صوتی اولتراسونیک تولید کرده و سپس به یک دمدولاتور فشار داده می شود تا پالس های صدا را به صدای قابل شنیدن برای کاربر تبدیل کند. پالس های اولتراسونیک یک کپی صوتی دقیق از سیگنال منبع خود را ارائه می دهند که باید به بازتولید صوتی برتر در تمام فرکانس های صدا تبدیل شود.

ادعا می شود که بلندگوهای اولتراسوند Cypress در مقایسه با بلندگوهای کویل صدایی با کیفیت بهتر و دقیق تر ارائه می دهند در حالی که همچنان از وضوح و صدای فضایی پشتیبانی می کنند. هر بلندگوی Cypress MEMS در یک بسته کوچک 6.3 در 6.5 در 1.65 میلی متری قرار می گیرد و همچنین باید باس بلندتر و عمیق تری نسبت به بلندگوهای معمولی ارائه دهد.

این شرکت ادعا می کند که بلندگوی اولتراسوند جدیدش می تواند 140 دسی بل سطح فشار صدای فرکانس پایین (SPL) تولید کند و تا 20 هرتز پایین بیاید. مزیت دیگر پهنای باند ANC بیشتر است که به هدفون هایی با بلندگوهای Cypress MEMS اجازه می دهد تا صداهای فرکانس بالاتر ناخواسته را در اطراف شما خفه کنند. بلندگوهای جدید همچنین به لطف زمان تبدیل الکتریکی به صوتی ثابت خود، تأخیر کمتری ارائه می دهند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا