آموزش

چگونه سلامت باتری آیفون یا آیپد خود را بررسی کنیم

اگر دائماً به دنبال شارژر آیفون یا آیپد خود هستید، این نشانه خوبی است که باید میزان شارژ باتری آن را ارزیابی کنید. ما شما را از طریق روند بررسی سلامت باتری آیفون یا آیپد خود راهنمایی می کنیم و به شما کمک می کنیم تصمیم بگیرید که آیا نیاز به تعویض دارید یا خیر.

نحوه بررسی سلامت باتری آیفون

با انجام کارهای زیر می توانید به سرعت اطلاعات باتری آیفون خود را در برنامه تنظیمات مشاهده کنید:

  • تنظیمات آیفون خود باز کنید.
  • به پایین اسکرول کنید و روی گزینه Battery بزنید.
  • در اینجا، گزینه ای به نام Battery Health & Charging را پیدا خواهید کرد. برای ادامه روی آن کلیک کنید.
  • در این منو، حداکثر ظرفیت باتری آیفون خود را به صورت درصدی از ظرفیت اصلی آن مشاهده خواهید کرد. این سلامت باتری آیفون شماست.

علاوه بر حداکثر ظرفیت، یک آیتم منو به نام قابلیت Peak Performance Capability پیدا خواهید کرد. پیام کوتاه زیر آن نشان می دهد که آیا ویژگی های مدیریت عملکرد برای جلوگیری از خاموش شدن غیرمنتظره در آیفون شما اعمال شده است یا خیر.

نحوه بررسی سلامت باتری آیپد

متأسفانه، بررسی سلامت باتری آیپد در مقایسه با آیفون چندان ساده نیست، زیرا اپل ویژگی کاربرپسند مشابهی را برای نظارت بر آن ارائه نمی‌کند. با این وجود، می‌توانید وضعیت باتری را با انجام برخی اقدامات اضافی برای ارزیابی اینکه آیا لازم است برای باتری خود جستجو کنید، وضعیت باتری را ارزیابی کنید.

با دنبال کردن مراحل زیر می‌توانید از میانبر سفارشی استفاده کنید که فایل‌های تجزیه و تحلیل آیپد شما را برای تعیین سلامت باتری شما تجزیه و تحلیل می‌کند:

  • به صفحه میانبر Checker Health Battery بروید و روی Add Shortcut بزنید.
  • تنظیمات را باز کنید و به Privacy & Security > Analytics & Improvements بروید.
  • اکنون، اگر Share iPhone & Watch Analytics در بالا خاموش است، باید آن را فعال کنید و چند روز صبر کنید تا بتوانید فایل تحلیلی خود را دریافت کنید. اگر فعال است، روی Analytics Data ضربه بزنید.
  • روی آخرین فایل Analytics موجود کلیک کنید. (نام فایل چیزی شبیه Analytics-2024-01-21-053856.ips.ca.synced خواهد بود.)

  • روی دکمه اشتراک گذاری بزنید و Battery Health Checker را انتخاب کنید.

  • حداکثر ظرفیت فعلی باتری شما در بالا نمایش داده می شود.

همچنین، می‌توانید با کپی و چسباندن محتویات فایل تحلیلی در برنامه Notes، حداکثر ظرفیت شارژ را به صورت دستی تأیید کنید. سپس، روی نماد بیضی (…) در گوشه بالا سمت چپ بزنید، Find in Note را انتخاب کنید و MaximumCapacityPercent را جستجو کنید. مقدار عددی کنار متن نشان دهنده سلامت باتری آیپد شما است.

منبع
makeuseof
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا