فناوری

ظاهرا اپل OpenAI را متقاعد کرده تا در ازای نمایش کار کند

در کنفرانس سالانه‌ی اخیر توسعه‌دهندگان اپل، این شرکت اعلام کرد که با OpenAI همکاری کرده تا فناوری خود را به آیفون و دیگر دستگاه‌های اپل بیاورد. به راحتی می‌توان تصور کرد که در یک معامله بین یک شرکت عظیم و یک شرکت فناوری در حال رشد، مقدار زیادی پول جابجا شود. اما بر اساس گزارش جدید بلومبرگ، در این همکاری هیچ پولی جابجا نشده است. گزارش شده که اپل به OpenAI پولی پرداخت نکرده، زیرا معتقد است که قرار دادن فناوری OpenAI در برابر صدها میلیون کاربر بهتر یا حداقل برابر با هر نوع پرداخت مالی است.

اپل از مدل GPT-4o اوپن‌ای‌آی برای انجام وظایف هوش مصنوعی در iOS 18، iPadOS 18 و macOS Sequoia استفاده خواهد کرد. برای مثال، سیری می‌تواند از قابلیت‌های ChatGPT استفاده کند اگر کاربران از آن بخواهند ایده‌های منو ایجاد کند، مقالات را خلاصه کند یا عکس‌ها را براساس توصیف محتوای آنها پیدا کند.

ابزارهای نوشتاری اپل نیز می‌توانند از ChatGPT برای نوشتن داستان‌ها، و همچنین بازنویسی و تصحیح متن‌های موجود استفاده کنند. کاربران می‌توانند از این ویژگی‌ها بدون نیاز به ورود به حساب کاربری ChatGPT یا پرداخت هزینه‌ای استفاده کنند، اما اگر حساب Plus داشته باشند، از امتیازات اضافی بهره‌مند خواهند شد. بلومبرگ اشاره می‌کند که OpenAI می‌تواند از این معامله درآمد کسب کند، که شاید با متقاعد کردن کاربران اپل به پرداخت 20 دلار در ماه برای ChatGPT Plus منجر شود.

و اگر این کاربران از دستگاه‌های اپل ثبت‌نام کنند، آنگاه اپل نیز کمیسیون دریافت خواهد کرد. در آینده، اپل قصد دارد از طریق توافق‌نامه‌های اشتراک درآمد با شرکای خود درآمد بیشتری از هوش مصنوعی کسب کند. به‌ویژه، این شرکت می‌خواهد بخشی از درآمد شرکای خود از درآمدزایی نتایج در چت‌بات‌ها روی سیستم‌های عامل اپل را دریافت کند، زیرا معتقد است که کاربران بیشتر و بیشتر به جای موتورهای جستجو به هوش مصنوعی مراجعه خواهند کرد. این به معنای درآمد کمتر از توافق طولانی‌مدت (و سودآور) جستجوی خود با گوگل است.

اپل هنوز شرکای هوش مصنوعی آینده‌ی خود را فاش نکرده، اما گزارش شده که در حال مذاکره با گوگل است تا ادغام Gemini را برای کاربران iOS ارائه دهد. همچنین گفته می‌شود که با Anthropic در حال مذاکره است تا چت‌بات Claude AI خود را به عنوان یک گزینه دیگر ارائه دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا