نرم افزار و اینترنت

مرورگر اندرویدی کروم به قابلیت Listen to this page مجهز شد

گوگل در حال ارائه یک گزینه جدید به نام “Listen to this page” است که می تواند یک صفحه وب را با صدای بلند از داخل مرورگر اندرویدی کروم برای شما بخواند. این ویژگی با کنترل‌های پخشی مشابه کنترل‌هایی که در پخش‌کننده‌های موسیقی یا پادکست پیدا می‌کنید، به شما امکان می‌دهد مکث کنید، سرعت خواندن را تغییر دهید، به جلو حرکت دهید، یا 10 ثانیه به جلو یا عقب بپرید.

همچنین می‌توانید صدایی که استفاده می‌کند و همچنین زبان را تغییر دهید. طبق صفحه راهنمای گوگل، این ویژگی از چندین مورد از جمله انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، عربی، هندی و اسپانیایی پشتیبانی می کند. برای اینکه ببینید آیا آن را دارید، به صفحه ای با متن زیاد بروید، سپس روی منوی سه نقطه و “Listen to this page” ضربه بزنید، که باید درست در زیر گزینه Translate ظاهر شود.

همچنین می‌توانید از Google Assistant بخواهید تا صفحات وب را با صدای بلند برای شما بخواند، و حتی می‌تواند در حین انجام این کار به زبان‌های دیگر ترجمه کند. اما انتخاب آن گزینه شما را از کروم خارج کرده و وارد اپلیکیشن گوگل می‌کند، در حالی که گزینه جدید شما را در مرورگرتان نگه می‌دارد. گوگل همچنین این ویژگی را برای کروم روی دسکتاپ آزمایش کرده است. سافاری برای آیفون دارای ویژگی مشابهی به نام Listen to Page است که صفحات وب را با صدای سیری برای شما می‌خواند. 9to5Google گزارش داد که آن را در نسخه 125 اپلیکیشن اندروید کروم مشاهده کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا