نرم افزار و اینترنت

اینستاگرام از پلتفرم ویدیویی IGTV رونمایی کرد

اینستاگرام روز گذشته، طی مراسمی در شهر سان فرانسیسکو از پلتفرم ویدیویی IGTV به طور رسمی رونمایی کرد. کاربران برای تماشای ویدیوها می‌توانند از اپلیکیشن مستقل IGTV یا خود اپلیکیشن اینستاگرام استفاده کنند. با این کار، مدیران می‌خواهند مطمئن شوند که تمام یک میلیارد کاربر فعال آنها از ابتدا قادر به تماشای ویدیوها هستند.

این پلتفرم محدودیت‌های ویدئویی اینستاگرام را تاحدی برطرف کرده و به این ترتیب می‌توانید ویدئوهایی تا حداکثر مدت زمان یک‌ساعت را در آن به اشتراک بگذارید. به این ترتیب این محدودیت زمانی بسیار کمتر از محدودیت 15 ثانیه‌ای در استوری یا یک دقیقه‌ای در پست‌هاست.

زمانی که شما اپلیکیشن مستقل IGTV را باز می‌کنید، ویدیوها همانند تلویزیون به صورت خودکار پخش خواهند شد. همچنین مثل تلویزیون، شما می‌توانید ویدیوها را از کانالی مشخص ببینید. هرچند، اینجا کانال‌ها در واقع همان سازندگانی هستند که شما آنها را دنبال می‌کنید. از آنجایی که این‌بار ما با یک سرویس ویدیویی رو به رو هستیم، در IGTV محدودیت زمانی از 1 دقیقه به 1 ساعت رسیده پیدا کرده است.

ناوبری و کنترل محتوا در این اپلیکیشن به سادگی لمس صفحه و کشیدن انگشت به سمت بالا است. داخل نرم افزار، زبانه‌های مختلفی برای گزینه‌هایی مثل For You ،Popular ،Following و Continue Watching وجود دارد. اگر کسی که در حال دنبال کردن کانال او هستید ویدیوی جدیدی را آپلود کند، در اپلیکیشن اینستاگرام و بخش کناری استوری‌ها نشان داده خواهد شد. هنگام تماشای ویدیوها هم کارهای مختلفی مثل لایک کردن، ثبت دیدگاه یا ارسال پیام از طریق دایرکت برای تعامل بیشتر کاربران در نظر گرفته شده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا