فناوری

تماشا کنید: معرفی شهر هوشمند سامسونگ با فناوری 5G

سامسونگ به تازگی از شهر هوشمند خود با فناوری 5G رونمایی کرد. مقر این شهر هوشمند در شهر سوون واقع شده است. سامسونگ همچنین با انتشار ویدیوی از این شهر به سه مبحث کلی شامل استادیوم 5G، گره‌های اتصال 5G و کیوسک 5G تقسیم کرده است.

سامسونگ در این بخش ها سعی دارد که چگونگی عملکرد تکنولوژی جدید را برای ایجاد ارتباط میان گجت‌ها و سرویس‌های مختلف به نمایش بگذارد. بدین ترتیب مشخص خواهد شد که شهروندان و مسئولین تا چه حد از این تکنولوژی استفاده بهینه خواهند کرد.

به عنوان مثال در بخش استادیوم 5G قصد دارد تا تجربه اینترنت 5G با سرعت دانلود بالا را برای استادیوم های آینده کنسرت، کنفرانس ها و سایر جلسات بزرگ به نمایش بگذارد. نسل بعدی ارتباط شبکه‌‌ای با استفاده از فناوری MIMO (برگرفته شده از عبارت Multiple Input – Multiple Output) به هر دیوایس اجازه می‌دهد که به صورت همزمان چندین داده‌ها را ارسال یا دریافت کند.

بخش گره‌های اتصال 5G را می‌توان برای اهداف متفاوت و مخصوص بهره گرفت. برای مثال برای جنبه های مربوط به دوربین مداربسته شهر، علامت های دیجیتال، سنسورهای مختلف از طریق 5G و سایر تکنولوژی هایی که به منظور کنترل ترافیک بهتر، بهبود ایمنی و غیره متصل شده اند، تمرکز داشت.

بخش کیوسک 5G بیشتر به کمک مصرف کنندگان می‌آید چرا که می‌توان به عنوان محل‌هایی برای ارائه نسل پنجم شبکه ارتباطی مورد استفاده قرار بگیرد. برای مثال شرکت کره‌ی خاطر نشان نموده که از تکنولوژی کیوسک می‌توان برای ارتباطی سریعتر یا فراهم کردن امکان دانلود با سرعت ۱ تا ۳ گیگابایت بر ثانیه استفاده کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا