نرم افزار و اینترنت

نسخه تحت وب گوگل ترنسلیت با طراحی متریال بروزرسانی شد

گوگل سرانجام نسخه تحت وب سرویس Google Translate را با طراحی متریال و رسپانسیو بروز رسانی کرد. طراحی ظاهر جدید گوگل ترنسلیت با زبان خاص و زیبای متریال دیزاین گوگل همراه شده است. این زبان طراحی که ترکیبی از سادگی و راحتی کار UX است.

در زیر نوار سفید رنگ سرویس (جایی که لوگو سرویس قرار گرفته)، دو گزینه برای وارد کردن متن با نام “Text” و دیگری آپلود سند با نام “Documents” وجود دارد. شاید اولین موردی که به چشم شما بیاید قابلیت ترجمه اسناد به صورت آنلاین است که حالا می‌توانید از طریق کامپیوتر خود نیز آنها را در این سرویس آپلود کنید و متن ترجمه شده را تحویل بگیرید. تا پیش از این برای جابجایی بین زبان‌های وارده فضای کمی در اختیار کاربر بود ولی در طراحی جدید تمام عرض صفحه به زبان‌های ترجمه اختصاصی یافته و می‌توانید به راحتی بین چند زبان پر کاربرد خود جابجا شوید.

در پایین بخش گسترده سه دکمه History, Saved و Community قرار گرفته است. دکمه History همانطور که از نامش مشخص است سوابق ترجمه شما را به تصویر می‌کشد. دکمه Saved نیز به ترجمه‌هایی اختصاص دارد که تا به حال توسط حساب کاربری شما ذخیره شده‌اند. همچنین دکمه آخر که مربوط به Community است بخش آزمایشگاه زبان است که در آن شما می‌توانید به گوگل کمک کنید تا در زبان‌هایی که شما تسلط بیشتری در مورد آن دارید مهارت بیشتری پیدا کند و به صحیح‌ترین ترجمه‌ها برسد.

یکی از مهمترین تغییرات بزرگ در آپدیت جدید، طراحی رسپانسیو یا واکنشگرا آن است که به صورت داینامیک با صفحه نمایش شما تنظیم می شود. در حالتی که پنجره بزرگتر باشد تصویر سرویس به صورت کامل و با امکانات کامل نمایش داده می‌شود. با کوچکتر شدن تدریجی پنجره، ظاهر سرویس به صورت خودکار تغییر می‌کند تا بهینه‌ترین حالت به کاربر نشان داده شود.

این سرویس از امروز به صورت عمومی عرضه شده و شما می‌توانید به راحتی از ان استفاده کنید و تنها کافیست تا به وبسایت Google Translate وارد شوید و از ظاهر جدید آن لذت ببرید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا