فناوری

ثبت ۴۴ میلیون تراکنش در مرکز ملی تبادل اطلاعات

رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران از ثبت رکورد ۴۴ میلیون تراکنش دستگاههای دولتی با مرکز ملی تبادل اطلاعات خبر داد.

امیر ناظمی در نشست هم اندیشی مدیران ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ها، استانداری ها و کلان شهرها، دولت هوشمند را اولویت نخست برای توسعه استقرار دولت الکترونیکی دانست و گفت:

در سال های گذشته تمرکز بر توسعه دسترسی بر پایه های ارتباطی بود. اما پس از آن در دوره بعد، شاهد رشد و فراگیر شدن موبایل در کشور بودیم. دوره سوم مربوط به اطلاعات و توسعه دسترسی به اینترنت و پهنای باند بود. در نهایت در دوره چهارم که ما در آن به سر می بریم دوره خدمات الکترونیکی است. مجموعه وزارت ارتباطات اولویت های خود را در راستای پیاده سازی دولت الکترونیکی و هوشمند سازی برنامه ریزی می‌کند.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با اعلام رشد ۲۲ درصدی دستگاه های دولتی در پیوستن به دولت الکترونیکی در آخرین دور از ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی گفت: تعداد تراکنش دستگاه های دولتی با مرکز تبادل داده در آبان ماه به ۴۴ میلیون رسید که پیش بینی می‌شود این رقم در پایان آذرماه به ۶۰ میلیون تراکنش برسد.

وی با بیان اینکه در فروردین ماه امسال ۳ میلیون تراکنش داده بین دستگاهی دولتی رخ داده است، افزود: در شهریور ماه این رقم به ۸ میلیون تراکنش رسید و در آبان ماه با رشد ۱۱ برابری تعداد تراکنش ها ۴۴ میلیون شد.

معاون وزیر ارتباطات با پیش بینی اینکه در پایان آذرماه تعداد تراکنش داده میان دستگاه های دولتی به ۶۰ میلیون می رسد، اظهار کرد:

تعامل با دستگاه های مختلف فاکتور اصلی در پیاده سازی دولت الکترونیکی است و و دغدغه اصلی، تعامل دستگاه ها با یکدیگر و اشتراک گذاری داده ها از مسیر مرکز ملی تبادل اطلاعات است.

ناظمی با تاکید بر اهمیت استارت‌آپ ها در استقرار دولت الکترونیکی، تصریح کرد: استارت‌آپ‌ها واسط ارائه خدمات الکترونیکی به شهروندان هستند و این خدمات را به صورت شخصی شده در قالب اپلیکیشن های کاربردی به مردم ارائه می‌دهند و ما خود را موظف به تسهیل گیری در زمینه ارائه اطلاعات به استارت‌آپ ها در فرآیند خدمت رسانی به مردم می‌دانیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا