نرم افزار و اینترنت

مایکروسافت تا پایان ۲۰۱۹، به پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل پایان می‌دهد

مایکروسافت به صورت رسمی خبر از پایان پشتیبانی از ویندوز 10 موبایل در 10 دسامبر 2019 داد. این شرکت کاربران را به خرید محصولات اندرویدی و iOS ترغیب کرده است.

مایکروسافت سال 2017 اعلام کرد که هیچ نوع امکانات تازه یا سخت‌افزار تازه‌ای را برای ویندوز 10 موبایل تولید نخواهد کرد. اما حالا پشتیبانی نرم‌افزاری هم قطع شده است. شرکت از 2017 به بعد، چندین آپدیت امنیتی و نرم‌افزاری برای ویندوز 10 موبایل عرضه کرده است. اما در تاریخ 19 آذر 1398 دیگر این پشتیبانی به صورت کامل به پایان می‌رسد. آخرین آپدیت ویندوز 10 موبایل آپدیت شماره 1709 خواهد بود. که سال 2017 عرضه شد. پشتیبانی از این آپدیت به پایان می‌رسد و دیگر با ویندوز 10 موبایل خداحافظی خواهیم کرد.

مایکروسافت اکنون پیشنهاد می‌دهد که کاربران ویندوز ۱۰ موبایل به دستگاه‌های iOS و اندروید مهاجرت کنند. رموندی‌ها در بخش سوالات متداول درباره‌ی پایان عمر ویندوز ۱۰ موبایل می‌نویسند: با پایان پشتیبانی از سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ موبایل، ما پیشنهاد می‌کنیم که مشتریان به یک دستگاه پشتیبانی‌شده‌ی اندروید یا iOS مهاجرت کنند.

پس از توقف پشتیبانی مایکروسافت از سیستم‌عامل موبایل در ماه دسامبر، پشتیبان‌گیری دستگاه برای تنظیمات و دیگر اپلیکیشن‌ها به‌مدت سه ماه تا دهم مارس ۲۰۲۰ (۱۹ اسفند ۹۸) ادامه خواهد داشت. مایکروسافت اشاره می‌کند که «برخی از خدمات از جمله بارگذاری تصاویر و بازیابی دستگاهی از یک پشتیبان موجود احتمالا تا ۱۲ ماه پس از پایان پشتیبانی همچنان در دسترس خواهد بود.»

مایکروسافت پیش از این در تاریخ 20 تیر 1396 پشتیبانی ویندوزفون 8.1 را قطع کرد؛ به همین خاطر از بین بردن پشتیبانی ویندوز 10 موبایل و  دور از ذهن نبود. مایکروسافت در حال حاضر تمرکز خود را بر روی ساخت اپلیکیشن‌های مختلف برای iOS و اندروید قرار داده است. این غول نرم‌افزاری با انتشار یک لانچر اندروید و پشتیبانی آتی از ویژگی app mirroring، اندروید را به‌عنوان نسخه‌ی موبایل ویندوز پذیرفته است کاربران فعلی ویندوز ۱۰ موبایل اکنون برای تهیه‌ی گوشی هوشمند جدید خود باید از بین iOS و اندروید دست به انتخاب بزنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا