Chromebook x360 11 G2 EE 770x480 - اچ‌پی از مدل‌های 2019 کروم بوک خود برای محیط های آموزشی رونمایی کرد

اچ‌پی از مدل‌های ۲۰۱۹ کروم بوک خود برای محیط های آموزشی رونمایی کرد

معمولا کروم بوک ها آموزشی جز کامپیوتر های رایج بازار محسوب نمی شوند، اما برای محیط های آموزشی هزاران نفر در مدارس از آن استفاده می کنند، شاید مهم باشد. برای همین منظور، شرکت اچ پی از نسخه های ارتقا یافته یا مدل ۲۰۱۹ کروم بوک ۱۱ خود با سخت افزار بهبود یافته رونمایی کرد.

نخستین مدل Chromebook x360 11 G2 EE نام دارد که در حقیقت جایگزین مدل Chromebook x360 11 G1 در سال ۲۰۱۷ می باشد. مدل G2 EE به لحاظ طراحی و ظاهری مشابه نسل اول G1 است. این کروم بوک دارای نمایشگری ۱۱ اینچی تبدیل شونده بوده و می توان به عنوان یک نمایشگر لمسی از آن استفاده کرد.

اچ پی همچنین از دوربین ۵ مگاپیکسلی در جلوی این کروم بوک (به علاوه وب کم استاندارد) تعبیه کرده که با هدف ساده تر کردن دانش آموزان برای ثبت عکس و مرور مستقیم جا خوش کرده است. این کروم بوک همچنین از پردازنده های سری سلرون اینتل (مدل N4000 و N4100)، حداکثر ۸ گیگابایت حافظه رم و ۳۲ یا ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی بهره می برند.

Chromebook x360 11 G2 EE 1 - اچ‌پی از مدل‌های 2019 کروم بوک خود برای محیط های آموزشی رونمایی کرد

مدل دیگر معرفی شده HP Chromebook 11 G7 EE که در حقیقت جانشین نسخه اول یعنی Chromebook 11 G6 EE است. متاسفانه این مدل، تبدیل شونده نبوده، ولی به جای آن با نمایشگر ۱۱.۶ اینچی با پیکربندی لمسی یا غیر لمسی عرضه می شود. مدل G7 EE با همان تراشه های سلرون اینتل (مدل N4000 و N4100) به همراه پشتیبانی از حداکثر ۸ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی قابل سفارش است.

با این حال، HP یادآور می شود که رم G7 به طور مستقیم به روی برد وصل شده و به همین دلیل ارتقا نمی یابد و مدل پایه G7 تنها ۱۶ گیگابایت حافظه را در مقایسه با ۳۲ گیگابایت حافظه x360 G2 ارائه می دهد. متاسفانه اچ پی هنوز تاریخ عرضه و قیمت این دو کروم بوک را منتشر نکرده است.