نرم افزار و اینترنت

بیلد 18323 ویندوز 10 برای اینسایدرهای حلقه Fast در دسترس قرار گرفت

مایکروسافت به تازگی پیش نمایش آزمایشی با شماره بیلد 18323 ویندوز 10 را برای کاربران اینسایدر حلقه Fast منتشر کرده که علاوه بر دو قابلیت جدید، انبوهی از مشکلات و باگ‌های موجود در نسخه پیشین خود را هم برطرف می‌کند.

به گفته مایکروسافت، کاربران حاضر در حلقه سریع از برنامه Windows Insider هم اکنون می‌توانند بیلد 18328 از ویندوز 10 را بر روی سیستم‌های خود نصب کنند. با توجه به اینکه تغییرات صورت گرفته در این نسخه آزمایشی قرار است در قالب بروزرسانی 19H1 از ویندوز 10 و در ماه آوریل آینده در دسترس عموم کاربران قرار بگیرد، به نظر می‌رسد که مایکروسافت این روزها تمام تمرکز خود را بر روی رفع باگ‌ها‌ و مشکلات موجود در نسخه‌های پیشین معطوف کرده است.

اولین ویژگی اضافه شده در این آپدیت بهبود پشتیبانی از تصاویر خام یا فرمت RAW است. مایکروسافت اعلام کرد که با انتشار بیلد 18323، این امکان فراهم شده که کاربران در ویندوز 10، برای اولین بار به صورت پیش‌فرض و بدون استفاده از دیگر برنامه‌های جانبی می‌تواند برای ویرایش و یا نمایش این تصاویر با کیفیت مورد استفاده قرار بگیرد. این کمپانی اعلام کرده است که کاربران باید برای استفاده از این قابلیت یک افزونه رایگان را از فروشگاه مایکروسافت دانلود کنند و بر روی سیستم خود نصب کنند.

کاربران با دانلود افزونه Raw Image Extension قادر خواهند بود تا پیش نمایش و نمایش کاملی از تصاویر با فرمت RAW را به صورت مستقیم  توسط برنامه File Explorer مشاهده کنند. همچنین می‌توانید تصاویر خام خود را تحت وضوح اصلی و کامل در برنامه‌هایی نظیر Photos یا هر برنامه ویندوزی دیگری که از فریم‌ورک Windows Imaging Component استفاده می‌کند به نمایش درآورید و از آن‌ها برای رمزگشایی این فایل‌ها استفاده کنید. با توجه به اینکه این برنامه در مرحله بتای خود قرار دارد دارای چند باگ و مشکل جزیی است که انتظار می‌رود در نسخه‌های آینده برطرف شود.

دیگر قابلیت اضافه شده، بهبود در تم روشن ویندوز 10 است.  اکنون در بیلد 18328، این تم روشن با تغییرات جدیدی روبرو شده است تا نمایش آن بهتر از قبل صورت بگیرد. مایکروسافت اعلام کرده است که بخش اعظمی از این تغییرات با توجه به بازخوردهای دریافتی از سوی کاربران صورت گرفته است. براساس این جزییات، بخشی از این تغییرات مربوط به رفع باگ‌ها و مشکلات این تم در نمایش اطلاعات مختلف بوده است اما دکمه مربوط به بخش تنظیمات در نوار وظیفه نیز هم اکنون یک زمینه خاکستری رنگ به خود گرفته است تا دسترسی به آن راحت‌تر صورت بگیرد.

از دیگر تغییرات صورت گرفته می توان به رفع انبوهی از باگ‌ها و مشکلات موجود در نسخه‌های پیشین است که سبب شده است عملکرد آن با بهبود روبرو شود. انتظار می‌رود نسخه 1903 از ویندوز 10 که دارای بروزرسانی 19H1 است در ماه آوریل از سال جاری میلادی در اختیار عموم کاربران این سیستم عامل قرار بگیرد.

کاربران برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تغییرات صورت گرفته در این بیلد ویندوز 10، کافیست که به سایت مایکروسافت مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا