نرم افزار و اینترنت

اسکایپ با قابلیت ارسال پیامک و اشتراک‌گذاری فایل وان‌درایو بروزرسانی شد

مایکروسافت به‌روزرسانی بزرگ و جدیدی را برای اپلیکیشن اسکایپ منتشر کرده است و این مجموعه چندین ویژگی جدید و اصلاحاتی را به برنامه اضافه می‌کند.

مهم‌ترین ویژگی نسخه جدید، امکان دریافت پیام کوتاه است که البته فقط کسانی که دارای شماره اسکایپ همراه با Caller ID هستند می‌توانند از آن‌ بهره‌مند شوند. اما یک قابلیت مهم دیگر، امکان اشتراک‌گذاری مستقیم فایل از وان درایو در پنجره‌های گفتگوست. این امکان به لطف یک افزونه جدید فراهم شده که می‌توانید با فشردن کلید + از پایین پنجره چت به آن دسترسی داشته باشید.

یکی دیگر از تغییرات برنامه به طراحی یک پنل دفترچه تلفن جدید مربوط می‌شود. این مشخصه بایستی امکان کنترل بیش‌تر را برای کاربران اسکایپی فراهم نموده و گزینه‌های اضافی برای سفارشی‌سازی دفترچه تلفن را در اختیار آن‌ها قرار دهد. شما حتی می‌توانید شماره تلفن موجود در پروفایل دوستان خود را به دفترچه تلفن فعلی اضافه نمایید.

همچنین اکنون اسکایپ به منظور امکان برقراری ارتباط با افراد احتمالا آشنا (People You May Know)، فهرست آن‌ها را در پنجره چت نمایش می‌دهد. ژست جدیدا معرفی شده به کاربران اسکایپی امکان خواهد داد تا با فشردن طولانی آیکون اپلیکیشن به‌سادگی و با سرعتی بالاتر مکالمه خود را آغاز کنند. در واقع ژست جدید به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به چت‌های اخیر خود مراجعه نموده، تماس جدیدی را آغاز یا حتی وضعیت حضور خود را تغییر دهند.

در مورد مصرف دیتا، اسکایپ حالا از بین اینترنت وای فای یا دیتا هنگامی که تصاویر به طور خودکار دانلود می‌شوند، حق انتخاب را به شما می‌دهد. ضمنا می‌توانید جلوی دانلود خودکار را هم به طور کامل بگیرید. پیش از آنکه به دانلود آخرین نسخه اسکایپ اقدام کنید، باید بدانید که قابلیت دریافت پیامک فقط برای کاربران آمریکایی اپلیکیشن در دسترس قرار دارد. همچنین برخی اصلاحات نظیر میان‌برهای برنامه نیز تنها بر روی دستگاه‌های اندرویدی قابل‌استفاده هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا