اولین نسخه پیش‌نمایش مرورگر مایکروسافت اج را برای مک منتشر کرد

مایکروسافت به تازگی نخستین پیش نمایش بیلد مرورگر مایکروسافت اج را برای سیستم عامل مک منتشر کرد. پیش از این، مایکروسافت اطلاعاتی از نسخه ویژه این مرورگر برای مک در کنفرانس چند هفته پیش قاش کرده بود.

مایکروسافت با انتشار پستی در وبلاگ اعلام کرد که تجربه استفاده از این نسخه از مرورگر مبتنی بر کرومیوم روی مک، به همان نسخه ویندوز باز می گردد، درست مثل بیلد آزمایشی ویندوز ۱۰، بیلد Canary مرورگر اج برای مک نیز از المان‌های طراحی گوگل کروم وام گرفته و به لطف استفاده از انجین متن باز کرومیوم سرعت بسیار خوبی در مرور وب از خود به نمایش می‌گذارد.

مرورگر اج برای مک از تنظیمات تغییر فونت پشتیبانی می‌کند، و منوها و میانبرهای کیبوردی آن برای کاربران این پلتفرم بسیار آشنا خواهند بود. همچنین مرورگر جدید از ژست‌های حرکتی ترک‌پَد مک بوک و دکمه‌های تاچ بار هم پشتیبانی به عمل می‌آورد تا تجربه مطلوبی از کار در مرورگر داشته باشید.

مایکروسافت با انتشار یک پست وبلاگی اعلام کرده که به مرور زمان و با دریافت بازخورد از کاربران مرورگر اج برای مک را از تمامی جنبه‌ها بهینه‌سازی کرده و ارتقاء خواهد داد. در حال حاضر برای دانلود بیلد Canary مرورگر اج برای مک می‌توانید همین حالا به این آدرس اینترنتی مراجعه کنید. مایکروسافت وعده داده که این نسخه پیش‌نمایش را در آینده نزدیک برای ویندوز ۷ و ویندوز ۸ نیز منتشر خواهد کرد.