آمازون از نسل جدید تبلت جدید Kindle Oasis رونمایی کرد

آمازون به تازگی از نسل جدید تبلت کتابخوان Kindle Oasis با قابلیت تنظیم دمای رنگ نمایشگر پرده برداری کرد.

این قابلیت امکان تنظیم میزان گرمی رنگ را فراهم می کند. دمای بالاتر و یا رنگ های گرم تر باعث کاهش نورهای مزاحم می شود. با توجه به این موضوع، آمازون با استفاده از این قابلیت قصد دارد کاربران بدون آزار چشم های خود در شب مطالعه کنند. درست مانند بسیاری سیستم های حالت تاریک دیگر، کاربران کیندل اوسیس جدید می توانند به صورت خودکار صفحه آن را برای نمایش توناژ گرمتر برنامه ریزی کنند و مثلا چرخه ای شخصی برای آن تعریف کنند یا طوری تنظیمش کنند که مطابق با طلوع و غروب خورشید نور آن به گرمی یا سردی گرایش پیدا کند.

این قابلیت علاوه بر کاهش آسیب به چشمان کاربران، باعث تمایز آن با کتابخوان های پیپروایت می شود. نسل جدید کتابخوان آمازون کیندل اوسیس با این ویژگی قادر به رقابت با محصولات Kobo است. آمازون به این موضوع اشاره کرده که این کتابخوان به نسل جدید فناوری e-Ink برای ورق زدن صفحات مجهز شده است. این شرکت اطلاعات بیشتری در رابطه با این تکنولوژی منتشر نکرده است.

 این محصول از نمایشگر ۷ اینچی با تراکم پیکسلی ۳۰۰ پیکسل در هر اینچ بهره می برد. این تبلت در برابر نفوذ آب مقاوم بوده و از بلوثوت پشتیبانی می کند. این دستگاه برخلاف محصولات موجود در بازار، دارای پورت MicroUSB است. کیندل اوسیس جدید با رم ۸ گیگابایت حدود ۲۴۹.۹۹ دلار قیمت گذاری شده و مدل مجهز به ۳۲ گیگابایت رم آن نیز ۲۷۹.۹۹ دلار قیمت دارد.