نسخه کرومیوم مایکروسافت اج برای ویندوز ۷ و ۸ منتشر شد

مایکروسافت در اقدامی نسخه بتای کرومیوم مایکروسافت اج را برای سیستم عامل قدیمی ویندوز ۷ و ۸ در دسترس قرار داد. نزدیک به دو ماه پیش این مرورگر جدید برای سیستم عامل ویندوز ۱۰ مورد استفاده قرار گرفت. یک ماه پس از عرضه این مرورگر برای ویندوز ۱۰، شاهد انتشار آن برای سیستم عامل مک او اس اپل بودیم.

در حال حاضر با مراجعه به صفحه‌ اینسایدر مایکروسافت اج می‌توانید این مرورگر را دانلود کنید. تیم مایکروسافت اج در پستی خبری اعلام کرد که همه‌ ویژگی‌هایی که در نسخه‌ ویندوز ۱۰ وجود دارد در مرورگر نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز هم در دسترس خواهند بود. البته این درحالی است که حالت تاریک مایکروسافت اج در نسخه‌های عرضه شده برای ویندوز ۸ و ویندوز ۷ در دسترس نیست.

مایکروسافت هنوز در حال آزمایش مرورگر اج مبتنی بر کرومیوم است. این مرورگر در گذشته روی سیستم عامل های ویندوز ۱۰ و macOS مورد بررسی قرار می گرفت و حال کاربران ویندوز ۷ و ۸ نیز می توانند آن را مورد آزمایش قرار دهند.

در حال حاضر اطلاعاتی در رابطه با زمان عرضه گسترده تر این مرورگر توسط شرکت مایکروسافت در اختیار رسانه ها قرار نگرفته است. در حالی که مایکروسافت در ژانویه ۲۰۲۰ به پشتیبانی خود از ویندوز ۷ پایان می دهد، مرورگر جدید خود را برای آن منتشر کرده است. این مرورگر دارای حالت اینترنت اکسپلورر برای شرکت ها بوده و همچنین از حالت جمع آوری بهره می برد که دریافت تصاویر، نوشته ها و اطلاعات را فراهم می کند.