اپل نسخه ۲۰۱۹ مک بوک ایر و مدل اقتصادی مک بوک پرو را معرفی کرد

اپل از نسخه بروزرسانی شده لپ تاپ های مک بوک ایر با نمایشگر True Tone و لپ تاپ اقتصادی مک بوک پرو با قابلیت تاچ بار را عرضه کرد.

مدل پایه مک بوک پرو مهمترین بروزرسانی را دریافت کرد: پس از نادیده گرفته شدن این نسل از مک‌بوک توسط اپل از سال ۲۰۱۷ تاکنون، بالاخره این شرکت تصمیم گرفت این لپ‌تاپ را با یک تاچ‌بار و تاچ آی‌دی به‌روزرسانی کند، همچنین در این نسخه از نسل جدید پردازنده‌های اینتل استفاده شده است.

در حال حاضر بجای استفاده از پردازنده نسل هفتمی Core i5 اینتل دو سال پیش، اپل اکنون روی این لپ تاپ، از پردازنده هشت هسته ای نسل هشتمی Core i5 اینتل (حداکثر فرکانس ۳.۹ گیگاهرتز) سری کافی لیک استفاده کرده است.  متاسفانه هنوز یک نقص بزرگ در این نسل از مک بوک وجود دارد؛ برخلاف نسخه ۱۳ اینچی و قدرتمندتر، این نسخه به جای ۴ پورت USB نوع C تنها به دو پورت USB نوع C مجهز شده است.

مک‌بوک پرو پایین رده جدید در دو نسخه ارایه خواهد شد. نسخه اول که ۱۲۹۹ دلار قیمت دارد از یک حافظه SSD با حجم ۱۲۸ گیگابایت استفاده می‌کند، دومین نسخه نیز با قیمت ۱۴۹۹ دلار روانه بازار خواهد شد، این نسخه از ۲۵۶ گیگابایت حافظه SSD بهره‌مند است.

مک بوک ایر رتینا، در بروزرسانی جدید، به صفحه نمایش True Tone مجهز شده است. این پنل غلظت رنگ‌ را بر اساس نور محیط اطراف تنظیم می کند تا طبیعی‌تر شود. علاوه بر این قیمت دستگاه کاهش پیدا کرده و از ۱۱۹۹ دلار به ۱۰۹۹ دلار رسیده است و خرید این محصول برای دانشجویان صد دلار تخفیف به همراه دارد. در دل این لپ‌تاپ هنوز از همان پردازنده دو هسته ای نسل هشتم Core i5 اینتل استفاده می‌شود.

کیبورد مورد استفاده در مک‌بوک رتینای ۲۰۱۹ و نسخه پایین‌رده مک‌بوک از مکانیزم پروانه ای اپل استفاده می‌کند. البته اپل اعلام کرده است که این مکانیزم را با استفاده از متریال جدید به‌روزرسانی کرده است. با این حال بهتر است برای دریافت بازخورد کاربران از این نوع کیبورد تا عرضه مک‌بوک‌های جدید منتظر بمانیم. اپل در نسل‌های قبلی نتوانسته بود عملکرد مناسبی را با این مکانیزم ایجاد کند.