نوکیا از روتر مش وای‌فای با نام Beacon 1 رونمایی کرد

شرکت نوکیا به تازگی از روتر مش وای فای جدید خود تحت عنوان Beacon 1 رونمایی کرده است که با هدف ارائه تجربه شبیه به Beacon 3 با قیمت پایین است. این گجت جدید از استاندارد ۸۰۲.۱۱ k/v Dual-Band Wi-Fi پشتیبانی کرده و دارای پورت های اترنت ۲ گیگابایتی است.

یک روتر Beacon 1 می تواند تا فضای ۱۴۰ متر مربع (۱۵۰۰ فوت مربع) را پوشش دهد، ولی با قابلیت پشتیبانی از شبکه مش آن می توان با سه روتر فضایی برابر ۴۵۰ متر مربع (۴۵۰۰ فوت مربع) را پوشش دهد. این روتر همچنین می تواند با ترکیب شبکه اترنت وای فای باند ۲.۴GHz, 5GHz، اتصال مطلوبی را ارائه دهد.

نوکیا همچنین اپلیکیشن Wi-Fi برای مدیریت این دستگاه را عرضه کرده که با آن امکان مشاهده یک نقشه از محدوده فضا برای اتصال و لیست دستگاه هایی متصل شده را برای کاربران فراهم می کند. همچنین یک ویژگی قبل از جفت برای پک مولتی Beacon 1 وجود دارد که به شما اجازه می‌دهد تنها یکی از روترها را نصب کنید در حالی که بقیه به طور خودکار راه‌اندازی شده و به هم متصل می‌شوند.

گفتنی است که روتر نوکیا Beacon 1 تنها ۱۲۸ دلار قیمت دارد، در حالی که قیمت بسته سه تایی این روتر ۲۹۹ دلار است. هم اکنون هر دو گزینه از طریق سایت آمازون قابل سفارش است.