در آپدیت بعدی نام ویندوز دیفندر به مایکروسافت دیفندر تغییر پیدا می کند

مایکروسافت اعلام کرده است که قصد دارد سرویس Windows Defender ATP را برای دستگاه‌های غیر ویندوزی نیز ارائه کند؛ به‌ همین‌ جهت، برند این سرویس محافظتی را از Windows Defender ATP به Microsoft Defender ATP تغییر می‌دهد.

این تغییر نام هنوز در سیستم‌عامل ویندوز ۱۰ اعمال نشده است، اما انتظار می‌رود که در آپدیت‌های بعدی ویندوز تغییراتی را در نرم‌افزار آنتی‌ویروس آن مشاهده کنیم. مایکروسافت گزارش داده است که دیفندر جدید همزمان با انتشار آپدیت ۲۰H1 ویندوز در آوریل سال ۲۰۲۰ عرضه خواهد شد. البته فرایند تغییر نام از ویندوز دیفندر به مایکروسافت دیفندر از پیش آغاز شده و در به‌روز‌رسانی ۲۰H1 شماره‌ی ۱۸۹۴۱ ویندوز ۱۰ نام بعضی از قسمت‌های ویندوز دیفندر تغییر یافته است.

به‌ عنوان مثال، بخش Windows Defender Exploit Guard هم‌اکنون با نام Microsoft Defender Exploit Guard در ویندوز ۱۰ شناخته می‌شود. برخلاف تغییر نام، عملکرد این ابزار هیچ تغییری نداشته اما کارایی آن در پیشگیری از نفوذ هکر‌ها و نرم‌افزارهای مخرب افزایش یافته است.

گفتی است مایکروسافت دیفندر نیز با ویندوز دیفندر هیچ فرقی نداشته و عملکرد آن‌ها دقیقا مشابه یکدیگر است. با این‌ حال، ممکن است مایکروسافت همگام با این تغییر، قابلیت‌های پیشرفته‌ای را به ضدویروس خود اضافه کند. حتی در صورتی که قابلیت جدیدی به مایکروسافت دینفندر اضافه شود، می‌توان انتظار داشت که این قابلیت‌ها به دستگاه‌های غیرویندوزی مانند مک‌ها نیز راه پیدا کنند.