اپلیکیشن واتس‌اپ برای سیستم عامل KaiOS منتشر شد

فیس بوک به تازگی نسخه رسمی از اپلیکیشن واتس‌اپ را برای سیستم عامل بسیار سبک KaiOS منتشر کرد. این سیستم عامل جدید بسیار سبک بوده و برای گوشی های نوسازی شده نوکیا ۸۱۱۰ طراحی شده است. گفته می شود که این برنامه از طریق فروشگاه KaiStore برای دستگاه های مبتنی KiaOS با ۲۵۶/۵۱۲ مگابایت رم در دسترس است. این نسخه از اپلیکیشن همچنین هر دو قابلیت تماس و پیام رسانی را پشتیبانی کرده و تکنولوژی ارسال پیام End-to-End شبیه نسخه اندروید و آی او اس را داراست.

واتس‌اپ در تلاش است که این اپلیکیشن را به تمامی سیستم عامل های موجود ارائه دهد، چراکه سال گذشته این اپلیکیشن به گوشی های JioPhone با سیستم عامل KaiOS آمد. البته این اپلیکیشن در ماه آوریل در گوشی های ۸۱۱۰ نیز پشتیبانی و ارائه شد اما فقط در اختیار کاربران هندی قرار گرفت که اکنون برای سراسر جهان عرضه شده است.

گفتنی است که این برنامه را می توان در هفت دستگاه شامل Cat B35، Doro 7060، JioPhone (Reliance Jio)، JioPhone 2 (Reliance Jio)، MTN Smart، Nokia 8110 (HMD Global) و Orange Sanza استفاده کرد. این سری گوشی ها در بازارهای غربی بسیار محبوب هستند و مورد توجه بسیاری قرار گرفته اند. با کمک این گوشی های شما می توانید از دنیای مدرن دور شوید اما همچنان یک پیامرسان آنلاین شما را نجات خواهد داد.

این سری گوشی های ذکر شده در عین سادگی با قیمتی مناسب و عمر باتری بالا (عمر باتری تا ۲۵ روز) ارائه خواهند شد و همین موضوع نظر بسیاری به خود جلب کرده است. در نتیجه این تصمیم واتس اپ تصمیم بزرگی بوده و عملکرد خوبی را در این گوشی ها به ارمغان خواهد آورد. از سوی دیگر KaiOS یک سیستم عامل سبک است که در حال حاضر در تعداد کمی از گوشی ها در دسترس قرار دارد این سیستم عامل در واقعی از شاخه ای از فایرفاکس آغاز شده و به اینجا رسیده است. در نهایت این سیستم عامل از زمان سرمایه گذاری توانسه نظر گوگل را جذب نماید تا حدی که گوگل تایپ صوتی توسط Google Assistant را در اوایل سال جاری به این پلتفرم اضافه کرد.