تماشا کنید: مقایسه سرعت شارژ باتری گلکسی نوت ۱۰ با دیگر رقبا

به تازگی کانال Gadgets Portal ویدیوی منتشر کرده که در آن به مقایسه سرعت شارژ پرچمداران گلکسی نوت ۹، آیفون XS Max و وان پلاس ۷ پرو را با پرچمدار نوت ۱۰ پلاس پرداخته است. نسخه استاندارد پرچمدار نوت ۱۰ از فناوری شارژ ۲۵ واتی پشتیبانی می‌کند، در حال که نسخه نوت ۱۰ پلاس به فناوری شارژ سریع ۴۵ واتی سامسونگ مجهز شده است اما در جعبه هر دو نسخه یک شارژر ۲۵ واتی قرار داده شده است و کاربران نوت ۱۰ پلاس برای دستیابی به سرعت شارژ بالاتر باید آداپتور و کابل شارژ ویژه سامسونگ را تهیه کنند.

پرچمدار تازه وارد سامسونگ موفق شده است تا با اختلاف ۲۰ دقیقه‌ای رقیب اصلی خود یعنی وان پلاس ۷ پرو را شکست دهد و با شارژ کامل از ۰ تا ۱۰۰ در مدت زمان ۶۵ دقیقه تبدیل به قهرمان این رقابت شود. در مراحل ابتدایی سرعت شارژ پرچمدار وان پلاس ۷ پرو با باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعتی و فناوری شارژ ۳۰ واتی، کمی سریع‌تر از نوت ۱۰ پلاس بود، اما در انتها مراحل شارژ سرعت این پرچمدار کاهش یافته و شارژ کامل آن حدود ۲۰ دقیقه دیرتر از نوت ۱۰ پلاس به پایان رسید.

پرچمدار وان پلاس ۷ پرو سرعت شارژ باتری را در لحظات پایان به ۱۰ وات کاهش می‌دهد، در صورتی که سرعت شارژ نوت ۱۰ پلاس در درصد‌های پایانی تکمیل شارژ ۱۵ وات است، به همین دلیل پرچمدار سامسونگ نتایج بهتری را کسب کرده است. در این آزمایش روند شارژ کامل پرچمدار قدیمی نوت ۹ با باتری ۴۰۰۰ میلی آمپر ساعت و فناوری شارژ سریع ۱۵ واتی نزدیک به ۲ ساعت طول کشید، در حالی که شارژ کامل نوت ۱۰ پلاس با باتری ۴۳۰۰ میلی آمپر ساعت و فناوری شارژ سریع ۲۵ واتی فقط ۶۵ دقیقه زمان برد؛ در نتیجه شاهد پیشرفت دو برابری سرعت شارژ نوت ۱۰ نسبت به نسل قبل هستیم.