نرم افزار

توییتر درحال آزمایش قابلیت فیلترکردن پیام های توهین آمیز است

توییتر در حال آزمایش قابلیت جدیدی است که در صورت تشخیص محتوای نامناسب در پیام‌های مستقیم (دایرکت مسیج)، آن‌ها را به صورت خودکار از دید کاربر پنهان می‌کند. با توجه به گیف کوتاهی که این شبکه اجتماعی منتشر کرده قابلیت پنهان کردن خودکار دایرکت توییتر، پیام‌های نامناسب را در همان فولدر «Message requests» ذخیره می‌کند.

چند خط اولیه از  دایرکت مسج یا همان پیام مستقیم مذکور مخفی می شود و در عوض عبارت، “این پیام مخفی شده زیرا حاوی محتوای اهانت آمیز است” دیده می شود. در این حالت کاربر می تواند آن را ببیند یا حذف کند.  برای اینکه این منشن‌ها را مشاهده کنید باید دکمه کوچک تعبیه شده برای نمایش آن را بفشارید. توئیتر در سال جاری میلادی تلاش کرده با استفاده از فناوری، توئیت های اهانت آمیر را بدون نیاز به دخالت کارمندان انسانی حذف کند. در کنار این مورد توئیتر ویژگی مخفی کردن پاسخ ها (hide replies) را نیز آزمایش کرد و گزارش توئیت های اهانت آمیز را تسهیل کرد.

با این وجود بخش بزرگی از محتوای نامناسب و اهانت آمیز در توئیتر به شکل «دایرکت مسج» هستند که حتی ممکن است کاربران را دنبال نکنند. زنان و افراد رنگین پوست به خصوص در معرض آزار و اذیت آنلاین قرار دارند. اگر تنظیمات حساب کاربری فرد طوری باشد که او بتواند پیام مستقیم از هر کاربر دیگری دریافت کند، توئیتر به طور خودکار آن پیام را در فایلی به نام «درخواست های پیام» قرار می دهد. علاوه بر آن توئیتر دارای ویژگی «فیلتر کیفیت» است که پیام های بی ارزش را از این فولدر پاک می کند.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن