گوناگون

بوش از کالسکه برقی کودک با نام eStroller رونمایی کرد

حالا دیگر فقط بزرگسالان نیستند که از حمل و نقل الکتریکی بهره می‌برند، چراکه شرکت بوش از یک کالسکه برقی موسوم به eStroller رونمایی کرده است که از دو موتور الکتریکی و چند حسگر استفاده می‌کند تا نه تنها حمل و هل دادن کالسکه را تسهیل و به والدین کمک کند، بلکه مانع از تغییر مسیر ناگهانی و غیرمنتظره کالسکه نیز می‌شود.

حسگرهای این کالسکه برقی به طور خودکار سطح جاده را بررسی و ارزیابی می‌کنند تا به کاربر در سربالایی‌ها، ترمز در سراشیبی و ثابت نگه داشتن کالسکه در مسیرهای شیب‌دار کمک کنند. این فناوری همچنین در صورت از دست رفتن کنترل کالسکه از دست کاربر یا وزش بادهای شدید، آن را از حرکت بازمی‌دارد.

از دیگر ویژگی‌های امنیتی این کالسکه برقی می‌توان به قابلیت متوقف کردن کالسکه در شرایطی است که فرد کنترل آن را از دست می‌دهد. باتری تعبیه‌شده در دل این کالسکه، قادر است با یک بار شارژ انرژی مورد نیاز برای پیمودن مسافتی حدود 15 کلیومتر را تامین و به موتورها تزریق کند که می‌تواند برای خانواده‌ها بسیار قابل‌توجه باشد.

یک درگاه یو.اس‌.بی که به راحتی در دسترس است، می‌تواند دستگاه را شارژ کند و با اتصال بلوتوث به تلفن همراه، کاربر می‌تواند شارژ آن را در لحظه بررسی کند. سخت افزار این کالسکه برای کالسکه‌های تکی و دوقلو مناسب است. البته شرکت بوش خودش این سیستم را به شکل یک کالسکه برقی تجاری به فروش نمی‌رساند. در عوض با شرکای دیگری کار خواهد کرد که از این بستر برای کالسکه‌های خود استفاده کنند.

گفته می‌شود که شرکت بوش قصد ندارد تا این کالسکه برقی را تحت برند خود عرضه کند، بلکه قرار است شرکت سوئدی Emmaljunga با فرارسیدن سال 2020، آن را در بازار به فروش برساند. متاسفانه هنوز اطلاعاتی در خصوص قیمت این کالسکه برقی منتشر نشده، ما نباید انتظار داشت که با قیمت پایینی عرضه شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا