نرم افزار

اپلیکیشن جدید گوگل می تواند تصادف را تشخیص و به اورژانس تماس بگیرد

براساس گزارشات، گوگل مشغول کار روی طراحی قابلیتی با نام Personal Safety است که می تواند به طور خودکار تصادف را تشخیص داده و به مراکز اضطراری تماس بگیرد. قابلیت تشخیص تصادفات جاده ای یکی از ویژگی‌های برنامه «امنیت شخصی» یا Personal Safety است که گوگل سهوا آن را در گوگل پلی منتشر کرد و یکی از توسعه‌دهندگان xda توانست اسکرین‌شات‌هایی از آن تهیه کند.

بر اساس این قابلیت، اگر گوشی پیکسل تصادفی را تشخیص دهد، از کاربر می‌خواهد تا سلامتی خود را تایید کند، در صورت تایید نشدن سلامتی، برنامه به صورت خودکار با اورژانس تماس برقرار می‌کند. طبق این اسکرین‌شات‌ها، در صورت بروز حوادث جاده ای کاربران در دو مرحله سلامتی خود را تایید می‌کنند تا از شماره‌گیری غیر ضروری مراکز اورژانسی جلوگیری شود. طرز کار این قابلیت، با استفاده از سنسورهای حرکتی، داده‌های موقعیتی و صدای محیطی که از میکروفون گوشی می‌شنود، می‌تواند رخ دادن حوادث را تشخیص دهد.

صدای محیطی شاید کمی جالب‌تر باشد. احتمالا گوگل می‌تواند صدای شکستن شیشه را همانند قابلیت الکسا گارد که ورود دزد به خانه را از طریق شیشه می‌فهمد، تشخیص دهد. با این حال بر اساس تصاویر، این قابلیت تنها در آمریکا فعال خواهد شد و احتمال می‌رود که به عنوان یکی از قابلیت‌های جدید پیکسل ۴ معرفی شود.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن