مخابرات چین سرویس اینترنت ۵G را به طور رسمی راه اندازی کرد

مخابرات چین امروز به شکل رسمی سرویس های ۵G خود را راه اندازی کرد. در حال حاضر سرویس های مخابراتی China Mobile ، China Unicom و China Telecom از اینترنت ۵G در چین پشتیبانی خواهند کرد. قرار است تا پایان سال جاری میلادی ۵۰ شهر دیگر نیز تحت پوشش اینترنت نسل پنجم قرار گیرند.

کشور چین که همیشه حساسیت هایی ویژه در رونمایی از فناوری های جدید دارد، اکنون برنامه های داده ۵G را ارائه می دهد که از ۳۰ گیگابایت داده شروع می شود و به ۳۰۰ گیگابایت می رسد. نکته جالب این است که قیمت تقریبی اتصال ۴G و ۵G تقریبا یکسان و با دامنه مشابه است و بنابراین توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است.

با داشتن سه حامل اصلی اینترنت پر سرعت، چین به طور خودکار به کشوری با بزرگترین شبکه ۵G در جهان تبدیل می شود. برنامه های مقامات چین شامل نصب بیش از ۵۰۰۰۰ ایستگاه پایه ۵G در شهرهای اصلی چین است. برخی مانند پکن، شانگهای و گوانگژو در حال حاضر تحت پوشش شبکه ۵G هستند.

با توجه به قیمت مناسب اینترنت ۵G در چین پیش بینی می شود افرادی که از اینترنت ۴G سرعت بالا استفاده می کردند مایل باشند هر چه زودتر نوع اینترنت خود را تغییر دهند. دولت انتظار دارد تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۱۰ میلیون کاربر وارد شبکه جدید شوند و این نشانگر میزان رشد ۷ درصدی است.