موبایل

مخابرات چین سرویس اینترنت 5G را به طور رسمی راه اندازی کرد

مخابرات چین امروز به شکل رسمی سرویس های 5G خود را راه اندازی کرد. در حال حاضر سرویس های مخابراتی China Mobile ، China Unicom و China Telecom از اینترنت 5G در چین پشتیبانی خواهند کرد. قرار است تا پایان سال جاری میلادی 50 شهر دیگر نیز تحت پوشش اینترنت نسل پنجم قرار گیرند.

کشور چین که همیشه حساسیت هایی ویژه در رونمایی از فناوری های جدید دارد، اکنون برنامه های داده 5G را ارائه می دهد که از 30 گیگابایت داده شروع می شود و به 300 گیگابایت می رسد. نکته جالب این است که قیمت تقریبی اتصال 4G و 5G تقریبا یکسان و با دامنه مشابه است و بنابراین توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده است.

با داشتن سه حامل اصلی اینترنت پر سرعت، چین به طور خودکار به کشوری با بزرگترین شبکه 5G در جهان تبدیل می شود. برنامه های مقامات چین شامل نصب بیش از 50000 ایستگاه پایه 5G در شهرهای اصلی چین است. برخی مانند پکن، شانگهای و گوانگژو در حال حاضر تحت پوشش شبکه 5G هستند.

با توجه به قیمت مناسب اینترنت 5G در چین پیش بینی می شود افرادی که از اینترنت 4G سرعت بالا استفاده می کردند مایل باشند هر چه زودتر نوع اینترنت خود را تغییر دهند. دولت انتظار دارد تا سال 2020 بیش از 110 میلیون کاربر وارد شبکه جدید شوند و این نشانگر میزان رشد 7 درصدی است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن