فناوری

گوگل با پرداخت 2.1 میلیارد دلار فیت‌بیت را تصاحب کرد

گوگل اعلام کرد که با پرداخت ۲.۱ میلیارد دلار شرکت فیت بیت را تصاحب کرده است؛ البته باید خاطرنشان کنیم نهایی شدن این فرایند مدتی طول می‌کشد. این شرکت در اطلاعیه‌ای رسمی ضمن اعلام این خبر، عنوان کرد که خرید شرکت فیت بیت، فرصتی برای سرمایه‌گذاری هرچه بیشتر در بخش سیستم عامل‌ «wear OS» بوده و همچنین سبب تولید اختصاصی گجت‌های هوشمند تحت برند گوگل در آینده نزدیک خواهد شد.

در بیانیه مطبوعاتی که فیت بیت منتشر کرده، این شرکت اعلام کرده حریم خصوصی افراد همچنان اهمیت زیادی خواهد داشت و اطلاعات مربوط به وضعیت تندرستی کاربران برای تبلیغات گوگل مورد استفاد قرار نمی‌گیرد. این معامله از بسیاری جهات اقدامی منطقی محسوب می‌شود. گوگل طی سال‌های گذشته بارها تلاش کرده که وضعیت پلتفرم Wear OS را بهبود ببخشد ولی ساعت‌های هوشمند مبتنی بر آن در این بازار حرف زیادی برای گفتن ندارند.

طبق این قرارداد، شرکت فیت بیت مستقیما تحت نظر گوگل فعالیت می‌کند و ارتباطی به شرکت مادر گوگل یعنی آلفابت نخواهد داشت. خرید شرکت فیت‌بیت اولین سرمایه‌گذاری گوگل در بخش گجت‌های پوشیدنی هوشمند محسوب نمی‌شود. گوگل ژانویه امسال نیز یک تکنولوژی ناشناخته مرتبط با ساعت‌های هوشمند را از شرکت فسیل خریداری کرده بود.

این اقدام گوگل می‌تواند تلاش‌های چندساله شرکت برای ورود به بازار ساعت‌های هوشمند را بالاخره تحقق بخشد. این شرکت از سال‌ها پیش تلاش کرده مستقیما وارد عرصه ساعت‌های هوشمند شود و هر مرتبه به دلایلی با بن‌ بست روبرو شده بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا