گوناگون

همکاری چند شرکت بزرگ فناوری برای ایجاد استاندارد خانه هوشمند

تجهیزات خانه هوشمند موجب سادگی کارها می شوند، اما جمع آوری و اجرای آن ها به نحوی سازگار و هماهنگ، کمی دشوار است. برخی دستگاه ها با همکاری سایرین عمل می کنند، در حالیکه بعضی دیگر تنها در اکوسیستم های خاصی به اجرا در می آیند. بنابراین تعیین اینکه چه دستگاهی باید اول از همه به کار بیفتد، می تواند به یک مسئله چالش برانگیز تبدیل شود.

اکنون سه نام بزرگ فعال در حوزه فناوری خانه های هوشمند یعنی آمازون، اپل و گوگل،در عرصه فناوری با یکدیگر متحد شده‌اند تا یک استاندارد جهانی برای خانه‌های هوشمند ابداع کنند. گوگل، آمازون، سامسونگ و اپل به علاوه سایرین یک کارگروه همکاری موسوم به “Zigbee Alliance” ایجاد کرده‌اند که بر اساس پروتکل اینترنت (IP) در حال ایجاد یک استاندارد اتصال جدید برای خانه‌های هوشمند است.

برای مصرف کنندگان، این بدان معنی است که همه وسایل هوشمند با یک شیوه و بر روی یک پلت‌فرم واحد کار خواهند کرد، اما این یک مزیت برای توسعه دهندگان نیز خواهد بود. زیرا وجود یک استاندارد جهانی، توسعه محصولات را بهبود می‌بخشد و هزینه‌ها را نیز کاهش می‌دهد.

اعضای دیگر اتحادیه زیگبی شامل IKEA ،SmartThings، سامسونگ و Signify می شود. این کمپانی ها برای کمک به ساخت استاندارد اتصال بدون نیاز به پرداخت هزینه برای استفاده از آن، در پروژه حضور پیدا کرده اند. در حال حاضر این کارگروه هیچ نقشه راه یا جدول زمانی منتشر نکرده است، اگرچه تحولات و پیشرفت‌های بزرگ هر وقت رخ دهد، اعلام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا