گوناگون

رونمایی تویوتا از نسل جدید ربات انسان‌نمای T-HR3

شرکت خودروسازی تویوتا به تازگی از نسل سوم ربات انسان نمای جدید خود موسوم به T-HR3 رونمایی کرد. این ربات یک بدن کامل است که به وسیله یک اپراتور انسان کنترل می‌شود. بدین صورت که اپراتور در دستگاه شبیه‌ساز قرار می‌گیرد و تصویر را به وسیله هدست واقعیت مجازی از ربات می‌گیرد. ربات هم حرکات اپراتور را به خوبی تقلید می‌کند.

سیستم کنترل، شامل یک هدست واقعیت مجازی HTC Vive، دستکش داده‌ها که از شانه تا انگشتان دست کشیده می‌شوند و سرورهای گشتاور است که به اپراتور اجازه می‌دهد تا با حرکات خود به طور مستقیم و لحظه‌ای به ربات امکان تقلید حرکت و نیروی به کار گرفته شده را بدهد.

این ربات ۱.۵۲ متر طول و حدود ۷۵ کیلو وزن دارد و همچنان به عنوان یک پلتفرم آزمایشی در نظر گرفته شده است، اما ایده این است که به ربات‌هایی که در خانه‌ها، امکانات پزشکی، ساخت و ساز، مناطق وقوع بلایای طبیعی و فجایع و حتی فضای بیرون استفاده دارند، تبدیل شوند.

تویوتا پیش از بازی‌های المپیک سال آینده از نسخه جدید ربات سرویس انسان‌نمای T-HR3 خود رونمایی کرد. نسخه جدید این ربات با استفاده از اینترنت 5G و یک کنترلر انسانی و هدست واقعیت مجازی، اکنون قادر به انجام کارهای دشوارتر از گذشته است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا