گوناگون

فولکس واگن نمونه اولیه از ربات شارژری برای خودروهای برقی را ارائه کرد

تسلا تنها خودروسازی نیست که در حوزه ربات‌های شارژر خودروهای برقی اقداماتی انجام داده است. شرکت فولکس واگن نمونه اولیه از ربات های شارژری ساخته که قادر است در خودروهای برقی در پارکینگ را پیدا کرده و آنها را شارژ می کند. به این ترتیب کاربران دیگر نگران پیدا کردن مکانی برای شارژ خودروهای برقی خود نخواهند بود.

این ربات می‌تواند خود را به خودرو وصل کند و ۵۰ کیلووات انرژی برق را به خودرو منتقل کند. این کار می‌تواند از طریق از یک اپلیکیشن یا شبکه هوشمند انجام شود. در این ربات‌های شارژر، دوربین، اسکنر لیزری و حسگرهای مافوق صوت تعبیه شده که به ربات‌ اجازه می‌دهند هم محل پارکینگ و هم محل درگاه شارژ خودرو را پیدا کند.

گفتنی است، چندین ربات می‌توانند در یک پارکینگ مورد استفاده قرار گیرند. این شرکت هنوز در مورد تاریخ عرضه این ربات جدید اظهارنظری نکرده و احتمالا تاریخ انتشار آن به عواملی همچون توانایی تشخیص و استفاده از درگاه‌های شارژ توسط ربات بستگی دارد. با توجه به روندی که در خودروهای برقی به وجود آمده و استفاده از آن‌ها در حال توسعه بیشتر است، می‌توان گفت ساخت این ربات‌ها یک امر ضروری محسوب می‌شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا