گوناگون

هگزاکوپتر Noa قادر به پرواز یک ساعته یا بلند کردن 20 کیلوگرم وزن است.

شرکت هلندی به نام Acecore Technologies موقق به ساخت هگزاکوپتری تحت عنوان Noa شده، توانایی پرواز تا یک ساعت را داشته و قادر است تا 20 کیلوگرم وزن بلند کند. هگزاکوپتر Noa از شش پروانه با ابعاد 28 اینچی (711 میلی متر) بهره گرفته که با فیبر کربن تقویت شده و اسکلت آن کربنی است. برای محافظت این پهپاد از باران شش موتور آن به طرز وارونه جای‌گذاری شده‌اند.

در نتیجه، Noa می‌تواند زیر بارش‌هایی که باعث جمع شدن ۹ میلی‌متر آب در ساعت می‌شود نیز پرواز کند. به علاوه، بازوهای پروانه تو خالی آن برای تسهیل عبور جریان خنک در سراسر پهپاد طراحی شده‌اند. این سیستم باعث می‌شود Noa در دمای ۵۰ درجه سانتی‌گراد هم قابل استفاده باقی بماند.

بازوها و پایه‌های پهپاد می‌تواند برای حمل‌ونقل با دست جدا شود. مجموعا چهار بسته باتری لیتیومی قابل شارژ در پهپاد به کار گرفته شده و سازندگان آن مدعی شدند که این پهپاد می‌تواند بدون بار تا یک ساعت پرواز کند. این زمان هنگامی‌ که پهپاد باری مانند یک دوربین حمل می‌کند، به ۴۰ دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

اگر تجهیزات فیلمبرداری ۱۲ کیلوگرمی به پهپاد متصل شده باشد، زمان طی مسافت توسط آن به ۲۵ دقیقه می‌رسد. تولیدکنندگان فیلم، نقشه برداران زمین‌، بازرسان برق و سایر افراد می‌توانند نوآ را سفارش دهند.

منبع
newatlas

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا