گوناگون

اپل استفاده از ChatGPT را در محل کار ممنوع کرد

به دنبال سامسونگ، جی پی مورگان، گلدمن ساکس و دیگر شرکت های بزرگ، اپل اکنون تصمیم گرفته که استفاده از چت ربات های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند ChatGPT، Bard و Bing را در میان نیروی کار خود ممنوع کند. این اقدام بخشی از تلاش اپل برای جلوگیری از افشای تصادفی داده‌های محرمانه است و همچنین همزمان با برنامه‌های آن برای ساخت فناوری مشابه در داخل است.

طبق گزارش وال استریت ژورنال، اپل همچنین به کارمندان خود نسبت به استفاده از Copilot مایکروسافت هشدار داده است؛ نرم افزاری که به نوشتن کد نرم افزار کمک می کند. این ممنوعیت در بحبوحه نگرانی ها در مورد نحوه مدیریت این چت ربات های هوش مصنوعی مانند ChatGPT اعمال می شود. این پلتفرم‌ها دارای پایگاه کاربری ترکیبی صدها میلیون نفری هستند و نحوه استفاده از داده‌های کاربر برای آموزش هوش مصنوعی به یک نقطه نگران کننده تبدیل شده است.

در اوایل سال جاری، یک باگ در ChatGPT کشف شد که به برخی از کاربران اجازه می‌دهد عناوین تاریخچه چت را از سایر کاربران مشاهده کنند. این باعث شد OpenAI، توسعه دهنده ChatGPT، به طور موقت این سرویس را به صورت آفلاین بکشد. به دنبال این مسائل مربوط به حریم خصوصی، OpenAI گزینه ای را برای کاربران برای غیرفعال کردن سابقه چت معرفی کرد که از آموزش مدل هوش مصنوعی بر روی داده های آنها جلوگیری می کند. با وجود این حرکت، شرکت هایی مانند اپل قانع نشده اند و استفاده از این چت بات ها را محدود کرده اند.

سامسونگ نیز موضع مشابهی اتخاذ کرده و کارمندان خود را از استفاده از چت ربات‌های هوش مصنوعی مانند ChatGPT پس از اینکه کد منبع با این ابزار به اشتراک گذاشته شد، ممنوع کرد. طبق گزارش ها، این شرکت در حال توسعه ابزارهای هوش مصنوعی خود است و به کارمندان دستور داده است که هیچ اطلاعات شرکتی یا شخصی را با چت ربات های شخص ثالث به اشتراک نگذارند.

منبع
gizmochina
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا