گوناگون

بایدو اولین واحد تولید کامپیوتر برای خودروهای خودران را راه اندازی کرد

شرکت بایدو به منظور عملیاتی کردن روند تولید خودروهای خودران از تکمیل واحد تولید رایانه‌های آپولو خبر داد که قرار است رایانه‌های مورد استفاده در این خودروها را عرضه کنند. بایدو این واحد را اولین واحد تولید “کامپیوترهای آماده مستقل در خودروهای خودران در جهان” نام گذاری کرده و افزوده که این رایانه‌ها از سرعت و توان پردازش بالایی برای تسهیل هدایت خودروهای خودران برخوردارند.

رایانه‌های یادشده قادر به دریافت و پردازش اطلاعات 5 دوربین و 12 رادار مافوق صوت نصب شده بر روی خودروهای خودران بایدو هستند. در این رایانه‌ها از پردازنده‌های Xilinx و میکروکنترل کننده‌های شرکت تراشه سازی اینفینیون استفاده شده است. از جمله دیگر قابلیت‌های این رایانه‌ها می‌توان به تسهیل روند پارک خودروهای خودران بدون نیاز به دخالت انسان، تنظیم سرعت و شتاب موتور خودرو و غیره اشاره کرد. قرار است این رایانه‌ها در نیمه دوم سال جاری میلادی برای استفاده عمومی آماده و عرضه شوند.

پیش از اینان ویدیا نیز از تولید رایانه‌های اختصاصی خودروهای خودران برای استفاده شرکت‌هایی مانند جنرال موتورز و تویوتا خبر داده بود. اما چین نمی‌خواهد در این زمینه به هیچ شرکت آمریکایی وابسته باشد.

منبع
engadget

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا