نرم افزار

گوگل مپس اکنون با حالت داشبورد CarPlay سازگار است

سرانجام با به‌روزرسانی تازه‌ گوگل مپ، امکان استفاده از مسیریابی در حالت داشبورد (CarPlay) اپل نیز فراهم شد. این ویژگی به کاربران امکان می‌دهد در کنار مسیریابی از طریق گوگل مپ، گزینه‌های پخش موسیقی را نیز در دسترس داشته باشند.

حالت داشبورد CarPlay برای اولین بار سال گذشته همراه با iOS 13 معرفی شد اما تنها محدود به کار با نقشه‌ اپل بود. حالا از iOS 13.4 که اوایل امسال ارائه شد، اپل این امکان را به شرکت‌های دیگر داد تا در نقشه‌های خود قابلیت پشتیبانی از CarPlay را فراهم کنند اما تا امروز به‌روزرسانی مرتبطی از سوی گوگل ارائه نشده بود.

پشتیبانی گوگل از Carplay همانند نقشه‌ اپل کار می‌کند. از امروز کاربران می‌توانند گوگل مپ را در CarPlay باز کنند تا همان صفحه‌ نمایش تقسیم شده را ببینند. در این صفحه مسیریابی در یک سمت و کنترل‌های پخش و هشدارهای تقویم و دیگر موارد کاربردی در سمت دیگر دیده می‌شود. علاوه بر CarPlay برای خودروها، گوگل نسخه‌ی تازه‌ی گوگل مپ را برای ساعت اپل هم ارائه می‌دهد که مسیریابی گام‌به‌گام را از طریق این ساعت مچی برای مکان‌های از پیش ذخیره شده، در هنگام راه رفتن، رانندگی، دوچرخه‌سواری یا استفاده از حمل‌ونقل عمومی ممکن می‌سازد.

به گفته‌ گوگل، اپلیکیشن نقشه از امروز برای خودروهایی که از CarPlay پشتیبانی می‌کنند قابل استفاده خواهد بود اما برنامه‌ به‌روزرسانی شده برای اپل واچ از هفته‌ی آینده در دسترس قرار می‌گیرد.

منبع
theverge

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا