نرم افزار

گوگل لنز امکان حل معادلات ریاضی، فیزیک و شیمی را میسر کرد

اپلیکیشن گوگل لنز مدتی پیش قابلیت تشخیص و حل مسائل ریاضی را در نسخه آزمایشی خود ارائه کرد. اما در حال حاضر بخش جدیدی را به نام Homework اضافه کرده است. این بخش مسائل و معادلات ریاضی، فیزیک و شیمی را به سرعت حل می‌کند. Homework به شکل یک علامت کلاه فارغ‌ التحصیلی در اپلیکیشن گوگل لنز یا افزونه کروم مشاهده می‌ شود. با انتخاب این بخش می ‌توان هر بخش از معادلات ریاضی را نشانه‌گذاری کرد.

حالت‌های مختلفی هم از امکان شناسایی مسائل از روی کاغذ وجود دارد تا در واقع گوگل بتواند هر نوعی از معادله چندلایه یا طولانی را هم تشخیص دهد. بعد از پیدا کردن و انتخاب معادله مورد نظر، گوگل لنز آن قسمت را انتخاب کرده و از شما می‌پرسد آیا منظورتان حل این بخش از سوال است یا خیر. بعد از ثبت تصاویر، گوگل گزینه‌های کپی مسئله، ارسال به کامپیوتر، ویرایش متن یا در نهایت جست‌وجوی آن از طریق مرورگر کروم را پیش رویتان قرار می‌دهد.

در مرحله پایانی نیز گوگل روش‌های مختلفی را برای حل معادله‌ای که طراحی کردید بررسی می‌کند. سپس مسیر حل مسئله مورد نظر را از شما می‌پرسد. برای مثال می‌توانید یکی از روش‌های حل معادله درجه دوم را انتخاب کنید. گوگل نیز پس از آن همه راه‌حل‌ها را مرحله به مرحله توضیح خواهد داد. گوگل لنز برای تکالیف مرتبط با علوم می‌تواند همه دانش‌های مربوط را که در سطح اینترنت موجود هستند به صورت شکل گرافیکی و کارت‌های آموزشی نمایش دهد. گوگل معتقد است این قابلیت دانش کاربران را ارتقا می‌دهد و به آن‌ها کمک می‌کند مفاهیم را بهتر درک کنند. این بخش گوگل لنز در اپلیکیشن آموزشی Socratic نیز در دسترس است.

منبع
9to5google

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا